Premiery sierpnia. Powrót Ghost of Tsushima, Psychonauts 2, New World...

Końcówka lata zapowiada się upalnie. I nie mamy na myśli wyłącznie warunków atmosferycznych. Sierpień pod względem ciekawych tytułów nie powinien zawieść.

Assassin's Creed: Valhalla
Assassin's Creed: Valhalla

Worek z wielkimi hitami rozwiąże się dopiero we wrześniu, ale już w sierpniu na nudę narzekać nie można. Ciekawych gier zabraknąć bowiem nie powinno. 

Assassin's Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża

Rzadko piszemy w premierach o dodatkach, ale jeszcze kilka lat temu, ten mógłby zostać przez Ubisoft wydany, jako osobna gra. A zatem. Assassin's Creed Valhalla: Oblężenie Paryża to rozszerzenie fabularne, które zabierze dzielnych i brutalnych wikingów do Francji.

Wiemy, że w grze poza nowym wątkiem fabularnym, a co za tym idzie, nowymi zadaniami, pojawią się nowe bronie, sprzęt i umiejętności, które będziemy mogli rozwijać. I kolejne "naśćie" godzin do wbicia. Aż do kolejnego dodatku. Bo, że takowy nadejdzie, nikt chyba nie ma wątpliwości.

Premiera 12 sierpnia.

Hades

Jedna z najlepszych gier 2020 r. była dotychczas dostępne na pecety i Nintendo Switch. Teraz trafi na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One i rodzinę Xbox Series X|S. I jest to wydarzenie godne waszej uwagi. Tym bardziej że nie tylko będziecie mogli doświadczyć jednego z najlepszych i najładniejszych roguelike, w dodatku posiadającego "niezwykle soczystą i satysfakcjonującą" mechanikę walk. To również cała masa humoru, wciągającej historii i… możliwości rozbudowy piekła.

Hades to w diament w swojej klasie i lektura obowiązkowa. Premiera 13 sierpnia.

Humankind

Coś dla miłośników rozbudowanych strategii. Ci, którzy mieli okazję w Humankind zagrać, twierdzą, że mamy do czynienia z godnym konkurentem dla legendarnej serii Cywilizacja. Jednocześnie gra ma mieć na tyle własnego charakteru, żeby nie przylgnęła do niej łatka zwykłego klona. Wizualnie Humankind robi bardzo dobre wrażenie.

Dla miłośników strategii zapowiada się pozycja, na którą długo czekali. Premiera 17 sierpnia.

12 minutes

Będę mało obiektywny, ale ta gra przemawia do mnie wyjątkowo mocno. Romantyczny wieczór zmienia się w tragedię, gdy do mieszkania wchodzi detektyw, oskarża żonę głównego bohatera o morderstwo, a protagonistę zabija. Wszystko trwa tytułowe 12 minut.

W tym nietypowym indyku mamy coś jeszcze — niespotykaną wręcz obsadę: Daisy Ridley, Willem Dafoe oraz James McAvoy. Za grę odpowiada Luis Antioni, człowiek, który oprawił graficznie zagadkowe "The Witness". Przecież to nie może się nie udać.

Premiera 19 sierpnia.

Ghost of Tsushima: Directors Cut

Ni to dodatek, ni to aktualizacja. Ale (znów) mowa o jednej z najważniejszych gier ubiegłego roku, więc wspomnieć wypada. Ghost of Tsushima: Directors Cut to przede wszystkim nowa wyspa — Ikishima, znana szerzej jako wyspa Iki również leży w Cieśninie Cuszimskiej i również dotkliwie odczuła inwazję mongolską. Sucker Punch pozwoli graczom poznać nową historię, dorzuci garść nowych postaci, a także nowe mechaniki, wrogów itd.

Na tym nie koniec. Jako że całość trafi na PS5 to możemy liczyć na japoński lipsync, wykorzystanie dobrodziejstw padów DualSense, szybsze wczytywanie i ogólne działanie w 4K i 60 fpsach.

Premiera 20 sierpnia.

King's Bounty 2

Zanim świat oszalał na punkcie Heroes of Might & Magic był King's Bounty. Teraz, po 13 latach na powierzchnię wypływa kontynuacja. King's Bounty 2 ma być koktajlem z klasycznej, turowej walki na pełnej heksów planszy z mapą przygód, po której poruszamy się w widoku TPP jak w rasowym cRPG.

Gra wzbudza spore zainteresowanie, ale czy stanie się hitem? Tego dowiemy się już wkrótce.

Premiera 24 sierpnia.

Aliens: Fireteam Elite

Hordy Obcych w różnych formach, ekipa uzbrojonych po zęby marines i tylko jeden cel: przeżyć. Na papierze zapowiada się smakowity kąsek dla wszystkich miłośników ksenomorfów. I tak też myślałem, przy pierwszej zapowiedzi.

Druga nieco ostudziła zapał. Nie tylko mój. Dominik pisał, że "widać chodzenie nudnymi korytarzami i wchodzenie do równie nudnych pomieszczeń i strzelanie zawsze wprost przed siebie do biegnących prosto na gracza wrogów".

Ale może w tym szaleństwie znajdzie się też metoda? W końcu to ksenomorfy!

Premiera 24 sierpnia.

Psychonauts 2

Microsoft ukłoniło się wszystkim fanom klasycznych przygodówek i kilka lat temu kupiło studio Double Fine. A to znak, że Psychonauts dostało niepowtarzalną okazję, by z "klasyka, w którego mało kto grał", stworzyć hitową kontynuację.

W zasadzie moglibyśmy napisać: Tim Schafer. I wszystko byłoby jasne. Człowiek od Grim Fandango, Brutal Legend czy Broken Age. Legenda. Teraz wraca z Psychonauts 2. Szaloną, kolorową i nieco ekscentryczną platformówką 3D. Warto dodać, że do produkcji dołożyli się też gracze, którzy w 2016 r. wsparli akcję crowdfundingową kwotą 3,3 mln dolarów.

Premiera 25 sierpnia.

New World

Choć w New World gra obecnie masa osób, pełnoprawna premiera nadejdzie dopiero z końcem wakacji. MMO wyprodukowanego przez Amazona ma w tym momencie wszelkie dane, żeby stać się jeszcze większym hitem. Ich wizja podbijania tajemniczej wyspy i tworzenie tytułowego nowego świata, pomimo wszechobecnego sceptycyzmu trafiła w gusta graczy.

Premiera 31 sierpnia.

Na którą z sierpniowych premier czekacie najbardziej?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
sierpieńpremieryghost of tsushima

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.