Heroes of Might and Magic II żyje dalej. Nie tylko trójka otrzymuje ciekawe modyfikacje

Strona głównaHeroes of Might and Magic II żyje dalej. Nie tylko trójka otrzymuje ciekawe modyfikacje
17.05.2021 23:47
Heroes of Might and Magic II żyje dalej. Nie tylko trójka otrzymuje ciekawe modyfikacje

"Heroes of Might and Magic 2" w chwili wydania było najlepszą grą w swoim gatunku. Pech chciał, że trójka była jeszcze lepsza. Jednak jak się okazuje, niektórzy fani nie zapomnieli o HOMM2 i przebudowują grę na nowym silniku, wraz z wieloma nowoczesnymi dodatkami.

bEqDFLGt

Projekt, zwany Fheroes2 jest w przygotowaniu już od ponad roku przez grupę amatorów. Jest czymś w rodzaju "nakładki" na oryginalną wersję gry. Wprowadza nowy silnik, co pociąga za sobą zmiany w rozgrywce i nowe funkcje.

W ramach fanowskiej modyfikacji ulepszono animacje, podniesiono rozdzielczość tekstur, ale i znacznie usprawniono sztuczną inteligencję. Oprócz tego twórcy wyplenili setki błędów, jak również wprowadzili opcję automatycznego rozstrzygania bitew (przydatna, gdy nie chcemy tracić czasu na banalne potyczki) i ew. restartu, gdy starcia nie pójdą po naszej myśli.

Zmian wprowadzonych przez autorów Fheroes2 są dosłownie setki, a wszystkie z nich można podejrzeć pod tym adresem.

bEqDFLGv

Odświeżona wersja "Heroes of Might and Magic 2" ma być dostępna na wiele platform, w tym Windows, Linux, MacOS, a nawet PlayStation Vita. Do jej uruchomienia wymagana jest oryginalna kopia gry (np. cyfrowy egzemplarz z GOG).

W chwili obecnej prace nad projektem jeszcze trwają, a silnik gry ma oznaczenie 0.9.3. Ekipa tworząca Fheroes2 wystartowała niedawno (w kwietniu 2021 r.) z Patreonem, zbierając pieniądze na to, by móc dostarczać aktualizacji i łatek co miesiąc.

Warto na koniec zaznaczyć, że Fheroes2 jest zupełnie innym projektem niż Succession Wars, który miał na celu w zasadzie tylko przeniesienie "dwójki" na silnik graficzny "trójki".

bEqDFLHr