Heroes of Might and Magic II żyje dalej. Nie tylko trójka otrzymuje ciekawe modyfikacje

Heroes of Might and Magic II żyje dalej. Nie tylko trójka otrzymuje ciekawe modyfikacje17.05.2021 23:47
Heroes of Might and Magic II żyje dalej. Nie tylko trójka otrzymuje ciekawe modyfikacje

"Heroes of Might and Magic 2" w chwili wydania było najlepszą grą w swoim gatunku. Pech chciał, że trójka była jeszcze lepsza. Jednak jak się okazuje, niektórzy fani nie zapomnieli o HOMM2 i przebudowują grę na nowym silniku, wraz z wieloma nowoczesnymi dodatkami.

Projekt, zwany Fheroes2 jest w przygotowaniu już od ponad roku przez grupę amatorów. Jest czymś w rodzaju "nakładki" na oryginalną wersję gry. Wprowadza nowy silnik, co pociąga za sobą zmiany w rozgrywce i nowe funkcje.

W ramach fanowskiej modyfikacji ulepszono animacje, podniesiono rozdzielczość tekstur, ale i znacznie usprawniono sztuczną inteligencję. Oprócz tego twórcy wyplenili setki błędów, jak również wprowadzili opcję automatycznego rozstrzygania bitew (przydatna, gdy nie chcemy tracić czasu na banalne potyczki) i ew. restartu, gdy starcia nie pójdą po naszej myśli.

Zmian wprowadzonych przez autorów Fheroes2 są dosłownie setki, a wszystkie z nich można podejrzeć pod tym adresem.

Odświeżona wersja "Heroes of Might and Magic 2" ma być dostępna na wiele platform, w tym Windows, Linux, MacOS, a nawet PlayStation Vita. Do jej uruchomienia wymagana jest oryginalna kopia gry (np. cyfrowy egzemplarz z GOG).

W chwili obecnej prace nad projektem jeszcze trwają, a silnik gry ma oznaczenie 0.9.3. Ekipa tworząca Fheroes2 wystartowała niedawno (w kwietniu 2021 r.) z Patreonem, zbierając pieniądze na to, by móc dostarczać aktualizacji i łatek co miesiąc.

Warto na koniec zaznaczyć, że Fheroes2 jest zupełnie innym projektem niż Succession Wars, który miał na celu w zasadzie tylko przeniesienie "dwójki" na silnik graficzny "trójki".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)