Imponująca sprzedaż Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Liczby mówią wszystko

Imponująca sprzedaż Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Liczby mówią wszystko

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności
Cyberpunk 2077: Widmo Wolności
Źródło zdjęć: © YouTube
05.01.2024 09:32

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty nie tylko zbiera entuzjastyczne recenzje, ale też sprzedaje się w zawrotnym tempie. CD Projekt Red przedstawia wyniki sprzedaży za rok 2023.

Od kontrowersyjnej premiery, która zakończyła się wycofaniem gry z PS Store, poprzez niechlubne "wyróżnienie" w Muzeum Porażki, aż po produkcję, po którą sięgają miliony graczy – aż na usta ciśnie się tytuł pewnej gry, którą również można nazwać fenomenem.

Cyberpunk 2077 nadal gości na gamingowych salonach i nie zamierza ich opuścić, o czym świadczy chociażby wyróżnienie w trakcie gali The Game Awards 2023, gdzie dzieło CD Projekt Red wygrało w kategorii najlepszej gry w ciągłym rozwoju.

W roku 2023, na rynek trafiła zaktualizowana wersja gry, Cyberpunk 2077 2.0. Premiera tej aktualizacji przypadła mniej więcej na ten sam czas, co premiera dodatku Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. DLC zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy. Jak bardzo? Liczby mówią same za siebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w 2023 roku. Warto zauważyć, że Cyberpunk 2077: Phantom Liberty nie jest dostępny na starszych konsolach, a wymagania sprzętowe na PC są dość wysokie, co oznacza, że nie każdy gracz mógł pozwolić sobie na zapoznanie się z dodatkiem.

W planach jest kontynuacja Cyberpunka 2077, ale to nie wszystko, co szykuje CD Projekt Red. W planach polskiego dewelopera są nowe wiedźmińskie gry, w tym pełnoprawna kontynuacja Wiedźmina 3 oraz remake pierwszej części.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)