PS5 rozbija bank. Imponujące wyniki sprzedaży

PS5 rozbija bank. Imponujące wyniki sprzedaży

PlayStation 5
PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
21.12.2023 12:31

Sony chwali się wynikami dotyczącymi sprzedaży konsoli PlayStation 5. Wyniki są imponujące, co potwierdza, że firma nie ma już problemów z dostępnością swojego produktu.

W przeszłości dostępność PlayStation 5 była mocno nadwyrężona. Na początku 2023 roku, Sony postanowiło zareagować na te problemy, ogłaszając zwiększenie dostaw PS5. Ta deklaracja okazała się być prawdziwa, a japońska korporacja zbiera teraz plony swojej pracy.

20 grudnia, Sony oficjalnie poinformowało, że sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła 50 milionów egzemplarzy od momentu jej premiery. To jest szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę, że w lipcu 2023 roku mówiono o 40 milionach sprzedanych konsol.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W listopadzie tego roku, sprzedaż PS5 w Europie wzrosła o 376 procent w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim. Co mogło przyczynić się do tego wzrostu? W tym roku PS5 po raz pierwszy znalazło się w ofercie Black Friday.

Sony nie ogranicza się jednak tylko do PS5. Firma niedawno wprowadziła na rynek PS5 Slim, a także kontroler dla graczy niepełnosprawnych - PlayStation Access. Dodatkowo, nie można zapomnieć o PlayStation Portal.

Ale chyba najwięcej emocji wzbudza PS5 Pro, które co prawda nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale w sieci znajdziemy liczne przecieki, nad którymi warto się pochylić.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)