Grim Fandango to jedna z moich ulubionych przygodówek i jednocześnie jedna z najlepszych gier tego gatunku. Do tej pory nie doczekała się ona jeszcze swojego remake'u w HD, a szkoda, bo na to po prostu zasługuje.

bESYrjZx

Są gry, które powinny pojawić się odświeżonej formie zarówno na PC, makach, jak i konsolach nowej generacji, bo każdy powinien mieć szansę w nią zagrać. I Grim Fandango zdecydowanie do tej grupy należy.

Na szczęście wersja HD powstaje. Niestety nie zajmuje się tym żadne studio planujące wydać jej remake, a grupka fanów. Piszę niestety tylko dlatego, że po zakończeniu prac w dopieszczoną graficznie wersję będą mogli zagrać prawdopodobnie wyłącznie właściciele pecetów. A szkoda, bo z chęcią skończyłbym ją jeszcze raz na konsoli.

Powyższy materiał niestety nie pokazuje rozgrywki, a jedynie to, jak może ona wyglądać. Całość wykonano za pomocą Photoshopa i programu do montażu wideo. I włożono w to kupę pracy.

bESYrjZz

W każdym razie - liczę na to, że kultowe przygodówki jeszcze do nas powrócą. Remake Małpiej Wyspy okazał się być sukcesem. Gry pojawiły się na wielu platformach i na nowo podbiły serca fanów. Czas na kolejne wielkie tytuły LucasArts - Grim Fandango czy Full Throttle.

Piotr Gnyp

327229007362349098
Komentarze (0)
bESYrkav