Apple wyrzuca aplikacje +18

Apple wyrzuca aplikacje +18

Zbigniew Trzeciak
24.02.2010 13:31

Apple podjął decyzję o wyrzuceniu tysięcy programów zawierających materiały tylko dla dorosłych z App Store. Aplikacje znikają ze sklepu od piątku, a jest to między innymi wynikiem skarg ze strony rodziców.

”Doszło do momentu, w którym dostawaliśmy listy ze skargami od kobiet dla których treści znajdywane w sklepie były poniżające i uprzedmiotawiające, a także od rodziców, którzy byli źli, że ich dzieci mogą oglądać takie rzeczy”, powiedział Philip Schiller, szef światowego marketingu produktów w Apple.

Spotkało się to oczywiści z reakcją ze strony twórców oprogramowania, którzy mówią o zabieraniu środków do życia i wprowadzaniu podwójnych standardów.

”W piątek wieczorem dostaliśmy maila, który ni z tego ni z owego po prostu powiedział, że już nas nie chcą. Powiedzieli, że usuwają wszystkie aplikacje o zabarwieniu seksualnym”, powiedział Jon Atherton, z studia ChilliFresh, stacji BBC. Dodał także, że w związku z tą decyzją dzienne zarobki firmy spadły z 320 dolarów do jedynie 5.

Także jeśli chodzi o to co zostało usunięte, a co nie, Apple zachowuje się nielogicznie, ponieważ usuniętych zostało wiele treści uznanych za obraźliwe, a pozostawiono programy wielkich firm, jak Playboy czy Sports Illustrated.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)