Jutro pożegnamy YouTube Gaming

Jutro pożegnamy YouTube Gaming29.05.2019 11:47
Jutro pożegnamy YouTube Gaming
Tatiana Kowalczyk

Zostanie zamknięty 30 maja; sekcja gier będzie dostępna w ramach zwykłej aplikacji.

YouTube Gaming ruszył w sierpniu 2015 roku. Jako bezpośrednia odpowiedź na Twitcha, platforma miała na celu zrzeszanie streamerów i katalogowanie gier poprzez tworzenie dedykowanych im hubów. Widzieliśmy jednak, że nie do końca się to sprawdza – w zeszłym roku wycofano aplikację YouTube Gaming, tłumacząc to brakiem jej intuicyjności, więc całkowite wyciszenie growego zakątka YouTube’a jako odrębnej marki było kwestią czasu. Teraz dowiadujemy się, że stanie się to już jutro, 30 maja.

Google pozostawi zamiast tego zakładkę z grami w obrębie zwykłej aplikacji, a jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, raczej zbyt wiele się nie zmieni. Natomiast jeśli korzystaliście z aplikacji, firma poleca połączenie subksrypcji. Nie jest możliwe przeniesienie gier zapisanych w YT Gaming, ale Google deklaruje, że zajmie się poszukiwaniem rozwiązań do kategoryzowania growych zainteresowań w głównej aplikacji.

325371553292564444

Nie wiem, czy kiedykolwiek skorzystałam z YouTube Gaming. Może raz czy dwa próbowałam, ale bardzo szybko dochodziłam do wniosku, że tego po prostu nie potrzebuję, skoro mam YouTube’a.

Tatiana Kowalczyk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)