W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone'ach i iPadach

W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone'ach i iPadach

W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone'ach i iPadach
07.03.2019 19:33

Rozszerzenie streamingu przez Remote Play w nowym uaktualnieniu do PS4.

Usługa PS4 Remote Play, dotychczas dostępna na komputerach osobistych przez odpowiednią aplikację oraz na telefonach Sony Xperia została rozszerzona w ramach najnowszego uaktualenienia do konsoli. Teraz umożliwia również granie na urządzeniach przenośnych z systemem iOS.

Aby skorzystać z funkcji, należy ściągnąć z App Store'a aplikację Remote Play i sparować ją z konsolą, znajdującą się w tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie mobilne. Niestety, aplikacja nie umożliwia oficjalnie sparowania z telefonem lub tabletem Dual-Shocka 4.

Można to jednak zrobić używając jednej prostej sztuczki (Sony go nienawidzi) - jeżeli tylko PS4 jest w zasięgu, należy połączyć kontroler z konsolą jako jeden użytkownik, a później jako drugi uruchomić funkcję Remote Play - pad będzie działał.

Jak również donosi serwis MacStories, który przetestował działanie tej fukcji, inne kontroleri MFi, dostępne na rynku, działają bez problemu. Jeżeli więc macie dość bojów o telewizor i posiadacie odpowiednie urządzenia, to pojawiło się kolejne rozwiązanie.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)