Darmowe gry na Steam. Najlepsze strzelanki

Darmowe gry na Steam. Najlepsze strzelanki

Halo Infinite od 343 Industries
Halo Infinite od 343 Industries
Źródło zdjęć: © Halo Infinite
Marcin Hołowacz
27.07.2022 13:10

Fajne darmowe gry na Steam nie są trudne do znalezienia. Podajemy kilka przykładów wraz z krótkim omówieniem wybranych tytułów. Skupiliśmy się na gatunku FPS.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive to niezwykle popularny FPS, który jest ceniony na całym świecie, a przecież wiele lat temu wszystko zaczęło się od zwykłego moda. Aktualnie każdego dnia setki tysięcy ludzi rozgrywa mecze w zróżnicowanych trybach, jak tryb turniejowy czy zwykły deathmatch. Warto nadmienić, że tak zwana strefa zagrożenia (danger zone) jest odmianą popularnego w ostatnich czasach battle royale. Counter-Strike: Global Offensive można pobrać za darmo i uczestniczyć w sieciowych potyczkach wymagających refleksu oraz celności. W przypadku tej gry nie ma obaw o puste serwery.

Destiny 2

Destiny 2 to kolejna darmowa strzelanka, w której można spędzić naprawdę wiele godzin. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym wypadku mamy do czynienia z mieszanką gatunkową FPS i MMO ze szczyptą typowego looter shootera. To zdecydowanie nie jest taka sama gra jak np. podany wyżej Counter-Strike. Jeżeli klimaty science fiction przypadną nam do gustu i zdecydujemy, że chcemy więcej, wtedy zawsze można na spokojnie dokupić sobie jeden z wielu płatnych dodatków w postaci DLC. Gra pozwala m.in. skupić się na zdobywaniu lepszego ekwipunku, a także doświadczenia, co z kolei przekłada się na wyższe poziomy postaci. Jest też sporo fabuły, którą można stopniowo poznawać.

Warface

Warface to sieciowy FPS z różnymi klasami postaci oraz trybami rozgrywki. Można tu bez problemu znaleźć sporo szybkiej akcji i wczuć się w rolę żołnierza na polu walki. W związku z tym, że jest to darmowa gra, należy liczyć się z występowaniem zjawiska określanego jako P2W (pay to win). Oznacza to, że jeśli komuś na tym zależy, wtedy może zdecydować się na zakup usprawnień w grze za prawdziwe pieniądze. Wspomniane ulepszenia przełożą się na faktyczną przewagę podczas pojedynków. Nie każdy lubi gdy w grach mają miejsce tego typu praktyki, lecz gdyby kogoś interesowała bezpłatna strzelanka, wtedy Warface niewątpliwie jest realną opcją na bezkosztowe zabicie nudy.

Apex Legends

Apex Legends to kolejna strzelanka w modelu free to play. Respawn Entertainment zadbało o stworzenie ciekawej grupy bohaterów z unikatowymi zdolnościami oraz własną historią. Sprawia to, że każdy znajdzie coś dla siebie i po sprawdzeniu różnych opcji, w końcu dobierze takiego bohatera, który możliwie najlepiej wkomponuje się w konkretny styl rozgrywki. Tytuł stawia na popularne battle royale, lecz duże znaczenie ma jeszcze współpraca drużynowa. Co ciekawe, samo uniwersum tej bezpłatnej produkcji jest związane ze światem wykreowanym na potrzeby gier z serii Titanfall. Podsumowując, Apex Legends to hero shooter i battle royale w sosie free to play.

Halo Infinite

Halo Infinite oferuje bezpłatny tryb multiplayer, więc sporo graczy może się nacieszyć naprawdę niezłą strzelanką. Seria Halo stała się legendarna, a samo Halo Infinite w darmowych potyczkach sieciowych daje możliwość wskoczenia w super zbroję i uczestniczenia w chaotycznych, satysfakcjonujących bitwach. Grafika jest bardzo ładna, dostępne są różne tryby zabawy, a mapy zostały zaprojektowane w taki sposób, że są idealnymi arenami do emocjonujących batalii, w których można wykorzystywać także pojazdy. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem serii Halo, lecz zwyczajnie podobają mu się klimaty science fiction, najpewniej znajdzie tu sporo dobrej zabawy.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)