Darmowe gry wyścigowe na Steam

Darmowe gry wyścigowe na Steam

RaceRoom Racing Experience
RaceRoom Racing Experience
Źródło zdjęć: © RaceRoom Racing Experience
Marcin Hołowacz
29.07.2022 15:44

Bezpłatne samochodówki są dostępne m.in. na Steam, gdzie jest sporo zróżnicowanych tytułów związanych z prędkością. Przedstawiamy parę propozycji.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends ma trafić na Steam już w sierpniu 2022 r., więc można powoli wyczekiwać szalonych wyścigów, które powinny być bezpłatne. Asphalt 9 jest tytułem znanym przede wszystkim z urządzeń mobilnych, ale twórcy starają się o to, żeby gra była dostępna na wielu platformach. Przykładowo w Asphalt 9 można zagrać na konsolach z rodziny Xbox całkowicie za darmo, a już niebawem miejsce będzie miała także premiera na Steam. W produkcji chodzi oczywiście o to, żeby uczestniczyć w szalonych wyścigach, a dostępnych jest kilkadziesiąt samochodów. Zręcznościowy model jazdy jest przyjemny, a grafika prezentuje się ładnie. W związku z tym, że to darmowa gra, występują w niej mikrotransakcje. Asphalt 9: Legends pozwala m.in. na odblokowywanie nowych pojazdów oraz zmianę ich wyglądu.

RaceRoom Racing Experience

RaceRoom Racing Experience jest całkiem przyjemną samochodówką, w której można ścigać się na torze wyścigowym. Wspomnianych torów przygotowano kilkadziesiąt, natomiast dostępnych samochodów jest grubo ponad 100. Gra ma zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i możliwość sieciowej rywalizacji z innymi. Co ciekawe, będziemy musieli dbać m.in. o naszą reputację, która zostaje obniżona za niebezpieczną jazdę, powodowanie wypadków i tak dalej. Rywalizacja w multiplayerze potrafi wciągać i dostarczać emocji. Model jazdy nie jest najgorszy, choć oczywiście to nie symulator z wysokiej półki. Grafika jest w porządki, lecz nie spowoduje opadu szczęki. Podsumowując, RaceRoom Racing Experience to niezły tytuł jak na darmową produkcję.

Classic Racers

Nie każdy chce jeździć nowymi rajdówkami, bo niektórzy po prostu lubią samochody w klasycznym wydaniu. Doskonałą propozycją dla takich osób będzie na przykład Classic Racers. Ta bezpłatna gra ma w sobie pojazdy z lat 60. z kilku kategorii, a dostępnych jest kilkanaście tras. Tytuł nie celuje w wysoki realizm, bo zamiast tego można tu po prostu zaznać trochę zręcznościowych wyścigów przy wysokich prędkościach. Niezła zabawa w bezpłatnej grze, którą każdy może sprawdzić bez jakichkolwiek inwestycji.

High Octane Drift

High Octane Drift zdecydowanie nie stara się być produkcją wysokich lotów. Tutaj wszystko jest proste, zarówno grafika, jak i model jazdy. Mamy zatem przeciętniaka, który przynajmniej nic nie kosztuję, co z kolei przemienia go w idealną grę do tego, żeby zabić chwilową nudę. High Octane Drift zgodnie ze swoją nazwą skupia się na driftowaniu, a więc wprowadzaniu samochodu w kontrolowany poślizg. Miłośnicy takiej odmiany samochodówek będą zadowoleni z samej tematyki i możliwości casualowego pogrania, lecz jeszcze raz trzeba zaznaczyć, że tutaj nie ma realistycznej symulacji wysokich lotów.

High Octane Drift
High Octane Drift© High Octane Drift

Vecter

Na koniec coś zupełnie innego. Vecter pod żadnym względem nie jest typową grą wyścigową. Co prawda chodzi tu o uzyskiwanie wysokiej prędkości, lecz głównie będziemy się skupiać na omijaniu niebezpiecznych przeszkód. Jeżeli nam się nie uda i w coś uderzymy, wtedy musimy się liczyć z całkowitą destrukcją pojazdu. Grafika nie wygląda zbyt współcześnie, bo tutaj raczej chciano nawiązać w klimaty retro i celebrować tytuły królujące dziesiątki lat temu. Na pewno można powiedzieć, że jest to dość przyjemna odskocznia od tych "normalnych" gier. Vecter da się sprawdzić za darmo, więc zainteresowanie się tytułem nie wiąże się z żadnym wydatkiem.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)