Wszyscy mają swoje subskrypcje, ma i Google

Google Play Pass zapewni dostęp do ponad 350 aplikacji.

Wszyscy mają swoje subskrypcje, ma i Google
Bartosz Witoszka

24.09.2019 | aktual.: 24.09.2019 13:54

Oczywiście stwierdzenie “wszyscy” jest tutaj mocno na wyrost, ale nie da się nie zauważyć trendu, jaki da się zaobserwować w szeroko rozumianej dystrybucji cyfrowych. Jak się niedawno okazało, nawet na Steamie sprzedawał nam “subskrypcje”, ale sąd miał na ten temat inne zdanie. Tak czy siak, do tego zacnego grona firm z abonamentem na swojej usługi dołączy wkrótce Google, udostępniając użytkownikom urządzeń z Androidem (tym z wersją 4.4 i wyżej) Google Play Pass.

Obraz

Usługa wystartuje jeszcze w tym tygodniu, ale tylko w Stanach Zjednoczonych - w ciągu kilku następnych tygodni pojawić ma się także w innych państwach. “Play Pass” da nam dostęp do ponad 350 aplikacje za 4,99 dolarów za miesiąc (około 20 zł), a co najważniejsze, użytkownicy otrzymają pełen dostęp do takowych aplikacji (nawet jeśli wcześniej część zawartości była ukryta za “paywallami”) i będą one pozbawione wszelakich mikropłatności i reklam. Co ciekawe, Google przygotowało 10-dniową darmową wersję próbną, a jeśli po tym okresie zdecydujecie się na 12-miesięczną wersję abonamentu, to wtedy cena subskrypcji za jeden miesiąc spada do 1,99 dolara (około 8 złotych). Samą usługę możecie podzielić pomiędzy sześciu członków Waszej “rodziny”.

W odróżnieniu od Apple Arcade (24,99 złotych za miesiąc) ogłoszonego w zeszłym tygodniu, Google Play Pass skupia się nie tylko na grach, ale także aplikacjach użytkowych, choć i tak podejrzewam, że większość zainteresowanym takowym abonamentem będą właśnie gracze. No właśnie, a co to za giereczki nam udostępniono? Pełna lista nie jest jeszcze znana, ale wśród wymienianych tytułów znalazły się Monument Valley, Limbo, Mini Metro czy Reigns: Games of Thrones.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgooglegoogle play
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.