Kozacy jako pełna wersja w ŚGK!

Materiały prasowe

21.05.2005 11:21, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy numer Świata Gier Komputerowych Wydanie Specjalne to doskonały prezent dla miłośników gier strategicznych. Akurat ten gatunek gier od lat cieszy się największą popularnością i to niezależnie od tego czy mówimy o klasycznych "turówkach", czy strategiach czasu rzeczywistego. My przyjęliśmy inne kryterium podziału - rozpatrujemy całość dziejów cywilizacji ludzkiej i sprawdzamy, które jej etapy cieszą się największym "wzięciem" wśród twórców gier strategicznych. Idziemy nawet dalej: sprawdzamy, jaką wizję światów alternatywnych – fantasy i sf - serwuje nam się w tychże grach. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim dwa artykuły autorstwa Błażeja Krakowiaka: "Przyszłość skryta w mroku" oraz "Krwawy świat fantazji".

Graczy zainteresowanych najnowszymi nowinkami technologicznymi, które od lat serwuje się w strategiach - że wymienię chociażby "rail gun", czy antymaterię - odsyłamy do tekstu "W imię lepszego jutra" Jarosława Chrostowskiego. Czy wiecie, że taki na przykład popularny w strategiach "rail gun" już wkrótce znajdzie się na wyposażeniu armii? I że prawdopodobnie został użyty ze spektakularnym skutkiem przeciwko czołgowi Abrams w czasie wojny w Iraku? Teraźniejszość dogania nam przyszłość.

Jak zawsze w ŚGK WS mamy także dwie pełne wersje gier. Tym razem to prawdziwe perełki: superprzebój strategii czasu rzeczywistego "Kozacy - Europejskie Boje" oraz kontynuację jednej z najsłynniejszych serii gier turowych - "Warlords 4 - Bohaterowie Etherii"; obydwie gry w polskiej wersji językowej z instrukcją w formacie .pdf na płycie. Dodatkowo, do "Kozaków" dodaliśmy rozbudowany poradnik! Zarówno jeden, jak i drugi tytuł to prawdziwe perełki strategii. "Kozacy - Europejskie Boje" były pierwszym RTS-em, w którym na ekranie mogło pojawić się jednocześnie tysiące żołnierzy. To dawało możliwość odtworzenia epickich bitew, będących głównym tematem gry. Oszałamiająca jest również różnorodność wojsk, jakimi możemy dowodzić - gracz, może mieć pod swoją komendą oddziały prawie dwudziestu europejskich narodów! Nieco inny rodzaj zabawy proponuje "Warlords 4 - Bohaterowie Etherii", w której walczymy o władzę nad wyimaginowanym światem fantasy. Tutaj również mamy do dyspozycji dziesiątki rodzajów wojsk, a prócz tego magię, potwory i bohaterów zdobywających doświadczenie niezależnie od tego, czy występują w kampanii, pojedynczym scenariuszu, czy grze sieciowej.

Świat Gier Komputerowych Wydanie Specjalne numer 2/2005 w sprzedaży już od 28 maja. Pytajcie w kioskach i punktach sprzedaży prasy!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)