Masz konto, ale nigdy niczego nie kupiłeś? W takim razie znajdziesz się w kręgu poszkodowanych. Steam walczy z nieuczciwością i wprowadza w swoim cyfrowym państwie pewne ograniczenia. Całkowita funkcjonalność zostanie odblokowana dopiero po wydaniu 5$.

bEThoAhx

Valve próbuje walczyć z phishingiem oraz spamerami i w tym celu wprowadza nowe restrykcje, która mają ograniczyć działalność nieautoryzowanych kont. Jeżeli dany użytkownik nie posiada historii aktywności finansowej na Steamie, to nie będzie miał pełnych praw do korzystania z serwisu.

Po założeniu nowego konta, gracze nie będą mieli możliwości wysyłania zaproszeń, tworzenia grupowego chatu, głosowania poprzez Greenlight czy dodawania przedmiotów do Steam Workshop (poniżej zamieszczę całą listę). Zostaną one odblokowane dopiero po wydaniu w sklepie równowartości 5$. Tyczy się to również obecnie istniejących kont.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić ograniczenie dostępu do tych funkcjonalności, jako środek ochrony naszych klientów przed tymi, którzy wykorzystują Steama do phishingu albo spamowania. Złośliwi użytkownicy często korzystają z kont, które nie wydały ani grosza, więc redukujemy ryzyko występujące z tej strony. Jednym z najlepszych wskaźników, które pozwalają odróżnić zwykłego użytkownika od 'złośliwca', są właśnie jego nawyki wydawania pieniędzy. Ci drudzy nie inwestują w żywotność swojego konta. Okazał się to bardzo popularny scenariusz, więc zdecydowaliśmy się ograniczyć określone funkcje, dopóki nie użytkownik nie wyda 5$. Lista zablokowanych funkcjonalności prezentuje się następująco:

bEThoAhz

-wysyłanie zaproszeń do znajomych -tworzenie czatu grupowego -głosowanie w Greenlight, Steam Reviews i na przedmioty w Steam Workshop -uczestnictwo w rynku Steam -częste postowanie na forum -zdobywanie poziomów (zablokowane na poziomie 0) i handel kartami -dodawanie zawartości do Steam Workshop -odpowiadanie w dyskusji dotyczącej przedmiotu w Steam Workshop -dostęp do Steam Web API -używanie czatu w przeglądarce oraz w urządzeniach mobilnych Do bilansu finansowego konta nie zaliczają się:

-aktywacja gry na Steamie -gra w darmowe dema -dodanie skrótu gry, której nie ma na Steamie -uczestniczenie w darmowych weekendach -granie w tytuły F2P -aktywacja kodów promocyjnych od producentów sprzętu -otrzymanie gry jako prezentu Dokładne informacje prosto od Lorda Gabena znajdziecie pod tym adresem.

[Źródło: Polygon]

Oskar Śniegowski

327143021529946154
Komentarze (0)
bEThoAiv