Nowa wersja Ponga na 40. urodziny

Strona głównaNowa wersja Ponga na 40. urodziny
02.03.2012 12:23
Nowa wersja Ponga na 40. urodziny
marcindmjqtx
marcindmjqtx

29 listopada kultowy do dziś Pong, jedna z pierwszych gier wideo, skończy czterdzieści lat. Z tej okazji producent gry, firma Atari*, ogłosiła konkurs dla niezależnych twórców na stworzenie jej remake'u w wersji na iOS.

Atari nie chce walczyć z niezależnymi deweloperami i pozywać ich, jak robi to wiele firm, za kopiowanie swoich gier - zamiast tego buduje z nimi więź i zachęca fanów do tworzenia pod swoim szyldem. Zwycięska gra zostanie wypuszczona na App Store jako produkcja Atari, a jej producent otrzyma 100 tysięcy dolarów nagrody. Autor (bądź autorzy) nowej wersji Ponga podpiszą także z Atari umowę wydawniczą oraz otrzymają pełne wsparcie marketingowe na premierze swojego dzieła. Ta ma się odbyć pod koniec roku (prawdopodobnie w listopadzie), zaś zwycięzca zostanie wyłoniony 2 sierpnia.

Jeśli czujecie się na siłach, możecie zgłosić się do konkursu pod tym adresem. Macie czas do 31 marca. Polacy już nie raz udowodnili, że potrafią robić gry, więc tym bardziej życzymy powodzenia.

*Atari, które stworzyło Ponga, de facto już nie istnieje. Prawa do nazwy Atari wykupiła w 2003 roku francuska firma Infogrames i to właśnie o niej jest tutaj mowa.

326950095239469098
Udostępnij:
Komentarze (0)