Devotion - fanatyzm religijny, wersja tajwańska

Devotion - fanatyzm religijny, wersja tajwańska

Devotion - fanatyzm religijny, wersja tajwańska
Joanna Pamięta - Borkowska
03.07.2018 11:15, aktualizacja: 03.07.2018 16:15

Red Candle Games tworzy kolejny horror.

Red Candle Games to studio z Tajwanu, które na początku 2017 roku wydało bardzo dobrze oceniany horror Detention. Pisałam o nim pod koniec lutego w związku z tym, że gra pojawiła się na PS4 oraz na Switchu. Tytuł to łakomym kąsek dla wielbicieli japońskich horrorów podszytych historią, ponieważ z pozoru klasyczna opowieść o nawiedzonej szkole, którą wypełniają potwory wprost z azjatyckiego folkloru, dotyka tematu stanu wojennego i grozy lat 60. Przy okazji - w ramach letniej wyprzedaży na Steamie, Detention jest przecenione o 50 %.

Obraz

Zdradzę wam ciekawostkę: podczas jednej z imprez branżowych Red Candle zaprzyjaźniło się z polskim Bloober Team (Layers of Fear, Observer). W połowie maja ogłosili fajny deal - kupno jednej z gier, Detention albo Layers of Fear, daje 30 % zniżki na drugą. Rafał Basaj oraz Tiff Liu napisali też wspólnie artykuł dla Gamasutry na temat różnic między horrorami azjatyckimi i europejskimi. Nie wiadomo, czy współpraca wejdzie na wyższy poziom i czy Polacy połączą siły z Tajwańczykami nad kolejnym projektem. Na pewno mogłoby z tego wyjść coś ciekawego... zobaczymy.

Ale nie to jest tematem tego wpisu. Otóż, wczoraj studio ogłosiło kolejny horror - Devotion.

Tym razem można przypuszczać, że Red Candle poszło w stronę nieco innej, bardziej zaawansowanej grafiki i perspektywy ukazanej z pierwszej osoby. Tematem przewodnim będzie fanatyzm religijny i dramatyczna historia trzyosobowej rodziny, a całość utrzymana będzie w klimacie lat 80.

Na stronie studia znaleźć też można wzmiankę o grze Stay With Me. Na razie jest tylko tytuł i informacja "coming soon", oraz pixel artowa grafika. Może wydawca, Wiking Entertainment, postanowił nieco więcej zainwestować w studio, dzięki czemu będzie ono wydawać więcej gier? Trzymam za nich kciuki. Jak już się bać, to w dobrym stylu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)