GTA 6? Po co, skoro GTA 5 wciąż sprzedaje się jak złoto

GTA 6? Po co, skoro GTA 5 wciąż sprzedaje się jak złoto

GTA V
GTA V
Źródło zdjęć: © Rockstar Games
09.02.2021 12:00

Piąta odsłona "Grand Theft Auto" to prawdziwa żyła złota dla Rockstar Games. Firma pochwaliła się wynikami za ubiegły rok i chyba nikogo nie zdziwi, że padły kolejne rekordy?

Koniec kwartału to podsumowania finansowe. Pisaliśmy o wynikach EA, Capcomu czy Nintendo, czas na Rockstar Games. Tym bardziej, że mają się czym pochwalić.

2020 r. zakończyli z przychodami w wysokości 861 mln dolarów. O dziwo to o prawie 70 milionów mniej niż rok wcześniej. Nie jest jednak najbardziej istotne. Najciekawsze rzeczy dzieją się, gdy pod lupę weźmiemy sprzedaż "GTA 5".

Otóż w grudniu ubiegłego roku ostatnia dotychczas odsłona "Grand Theft Auto" osiągnęła sprzedaż w nakładzie 140 milionów sztuk! Wynik kosmiczny. Okazuje się też, że w 2020 r. po "GTA 5" sięgnęło 20 mln osób, czyli najwięcej od premiery gry. W 2013 r. hit Rockstara rozszedł się w nakładzie ponad 32 mln sztuk, potem rokrocznie sprzedaż oscylowała w okolicy 15 milionów.

Na tym nie koniec. Rockstar poinformował również o "GTA Online". Dla sieciowego trybu "Grand Theft Auto" było to najlepszy rok od czasów debiutu.

Przy okazji firma pochwaliła się wynikami swoich pozostałych hitów. I choć nie są to liczby choćby zbliżone do "GTA V", warto je odnotować. Wynika z nich, że "Red Dead Redemption 2" rozszedł się w nakładzie przekraczającym 36 mln sztuk, a "NBA 2K21" 8 mln.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)