Nintendo Switch bije Nintendo 3DS, a Animal Crossing bije kolejne rekordy

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © The Washington Post/Getty Images | The Washington Post

01.02.2021 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już niemal 80 milionów sztuk Nintendo Switch poszło w świat, przeskakując tym samym Nintendo 3DS-a. Niesamowity wynik wykręciło też "Animal Crossing", które rozeszło się w nakładzie przekraczającym 31 milionów egzemplarzy.

Rok 2020 był dla Nintendo wyjątkowo łaskawy. Choć w kalendarzu premier nie znalazły się wielkie tytuły, hybrydowy Switch rozchodził się w zawrotnych liczbach. Raport z ostatniego kwartału mówi o 79,87 mln sprzedanych sztuk (27 proc. stanowi odchudzona wersja Lite konsoli). Taki wynik pozwolił przeskoczyć Nintendo 3DS, którego licznik stanął na niecałych 76 mln egzemplarzy.

Japończycy pochwalili się również, że zainteresowanie ich konsolą nie słabnie. Przeciwnie. Firma planowała dostarczyć do sklepów 24 miliony konsol w ciągu całego roku. Udało się to już po dziewięciu miesiącach.

A skoro konsole schodzą na pniu, nieprzerwanie bije licznik sprzedaży gier. Król na Nintendo Switch jest póki co jeden – "Mario Kart 8 Deluxe". Fenomenalna wyścigówka rozeszła się w niemal 33,5 mln sztuk, nie schodząc przy okazji z ceny. Za niemal czteroletnią grę nadal trzeba zapłacić ponad 200 zł – ot, magia Nintendo.

Ale po piętach depcze jej "Animal Crossing: New Horizons" z wynikiem 31,18 mln sztuk. Przepaść między drugim a trzecim miejscem, wśród najlepiej sprzedających się tytułów jest potężna. "Super Smash Bros. Ultimate" może pochwalić się wynikiem 22,85 mln.

Wyniki ubiegłorocznych hitów też nie wyglądają najgorzej:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)