GTA V w Epic Games Store za darmo. Nowa era "rozdawnictwa"

GTA V w Epic Games Store za darmo. Nowa era "rozdawnictwa"

GTA V w Epic Games Store za darmo. Nowa era "rozdawnictwa"
Adam Bednarek
14.05.2020 17:01, aktualizacja: 14.05.2020 17:25

To już oficjalne: cios w Steama wyprowadzony.

Nie obyło się jednak bez wpadek. Od godziny 16 sklep upadał i podnosił się bez przerwy. Raz internautów witał "błąd 500", kiedy indziej język hiszpański czy nawet... cyrylica.

Obraz

Darmowe GTA z jednej strony zaskakuje - bo to GTA, które do dziś sprzedaje się świetnie - ale z drugiej strony w Rockstar być może słusznie kombinują. Kto już miał kupić, ten to zrobił (a konkretnie - 120 milionów osób), więc warto ruszyć teraz po tych, którzy przez tyle lat się nie zdecydowali. A nowy narybek w przynoszącym zyski GTA Online bez wątpienia się przyda.

Jestem ciekaw, jak ten ruch wpłynie na przyszłość "darmowych gier". Już wcześniej - choćby przy okazji Humble Bundle - dyskutowano o tym, że takie oferty nieco psują rynek. Trudniej złapać za portfel, kiedy ma się świadomość, że gra niedługo może być w taniej paczce lub w ogóle nie trzeba będzie za nią płacić.

Obraz

O, a tym razem włączyło nam po angielsku

Niby GTA 5 ma swoje lata, więc podejście "nie kupię, poczekam aż Epic da za darmo" wymagało lat cierpliwości, ale… kto wie, co będzie dalej. Darmowe GTA V to dowód na to, że rywal Steama stawia sobie poprzeczki coraz wyżej? Jaka będzie odpowiedź? Steam będzie sypało grami jak z rękawa? A może znajdzie inną strategię?

Mamy nawet jedną podpowiedź: ZRÓBCIE HALF-LIFE'A 3!!!

AKTUALIZACJA

Epic Games Store już przeprasza za wysypkę. Domyślamy się, że sklep zadbał o tymczasowe zwiększenie przepustowości, ale nawet jeśli to zrobił - nie pomogło. I zapewne do wieczora strona nie wstanie. Dla własnego zdrowia zalecamy poczekać choćby do jutra. GTA V za darmo będzie dostępne przez okrągły tydzień w sklepie Epika.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)