Wars and Warriors: Joan of Arc (Joanna D'Arc)

Michał Zacharzewski

23.06.2004 19:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wars and Warriors: Joan of Arc (Joanna D'Arc)

W każdej dobrej zapowiedzi Wars and Warriors: Joan of Arc powinny pojawić się dwa nazwiska: Trevora Chana i Joanny D'Arc. Co połączyło tych dwoje ludzi i czy aby przypadkiem nie jest to miłość, dowiecie się czytając poniższy tekst.

TREVOR

Azjata, a zarazem osobnik tworzący gry już od blisko dziesięciu lat. Jego najsłynniejsza seria - Capitalism - zebrała znakomite recenzje na całym świecie, trafiła nawet na uniwersytety, gdzie funkcjonowała jako nieoficjalna pomoc naukowa. Graczom podobały się też uproszczone symulacje ekonomiczne Hotel Giant i Restaurant Empire. Trevor jeszcze w latach 90. stworzył dwie ciekawe strategie czasu rzeczywistego, zatytułowane Seven Kingdoms i Seven Kingdoms 2.

JOANNA

Chrześcijańska święta. Urodziła się jako chłopka w 1412 roku i pewno jako chłopka by skończyła, gdyby nie wizje, które zaczęły ją nawiedzać. Pod ich wpływem siedemnastoletnia dziewczyna udała się na jeden z francuskich dworów, podnoszących się z trudem po kolejnej klęsce w wojnie z Anglią. Uwierzono jej. Dostała do dyspozycji armię i wraz z nią zgniotła wojska angielskie pod Orleanem. Wówczas nadano jej przydomek Dziewicy Orleańskiej. Po kilku kolejnych zwycięstwach zyskała sławę w całej Europie. W wyniku zdrady Burgundczyków dostała się pod Compiegne do niewoli. Wydano ją Anglikom, którzy oskarżyli dziewczynę o herezję, po czym spalili na stosie. Do dziś historycy zastanawiają się, jak to się stało, że kilkunastoletnie dziewczę zdobyło taki posłuch i tak skutecznie dowodziło w bitwach. Może ktoś nią sterował? A może była geniuszem męczonym chorobą psychiczną powodującą wizje? A może archanioł naprawdę nawiedzał ją w snach?

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)