Diablo Immortal to darmowa gra i zarabia krocie. 100 mln złotych w dwa tygodnie

Diablo Immortal to produkcja, obok której nie da się przejść obojętnie. Część graczy krytykuje darmową grę za agresywny system mikropłatności. Produkcja ta cieszy się jednak dużą popularnością.

Diablo Immortal
Diablo Immortal
Źródło zdjęć: © Blizzard

20.06.2022 | aktual.: 20.06.2022 18:39

Diablo, wszędzie Diablo Immortal. Gra free-2-play od Blizzarda jest nieustannie bohaterem wielu intrygujących zdarzeń. Czasami ktoś podliczy, ile pieniędzy należy wydać, by dokonać pełnego upgrade'u postaci. Niekiedy internetowi twórcy robią odważne eksperymenty na żywo. Część graczy narzeka, że po przekroczeniu 50. poziomu rozgrywka staje się uciążliwa. Ocena na Metacritic przeszła do historii, a twórcy wchodzą w polemikę ze społecznością i tłumaczą swoje stanowisko.

A jednak Diablo Immortal cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy, ba! twórcy nazywają grę "największą premierą w historii całego cyklu". Przyjrzymy się liczbom:

  • ponad 10 mln pobrań;
  • 126 mln zgonów;
  • 14,2 mln stworzonych postaci;
  • 2,7 mld zabitych demonów;
  • najczęściej wybieraną klasą postaci jest Nekromanta.

Pewnie wszyscy się zastanawiają, ile zarobiło Diablo Immortal dzięki mikropłatnościom. Na ratunek rusza AppMagic, czyli firma badająca rynek aplikacji mobilnych. Jeśli chodzi o przychód na urządzeniach mobilnych, to mowa o kwocie powyżej 20 mln dolarów w ciągu dwóch pierwszych tygodni od premiery. Raport nie obejmuje wersji pecetowej. Największy strumień pieniędzy płynie z USA oraz Korei Południowej.

Niektórzy gracze dzielą się swoimi obawami; czy Diablo 4 będzie grą pay-to-win? Cóż, twórcy uspokajają - nie ma się czego obawiać.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.