Pół miliona. Tyle zapłacisz za pełny upgrade w Diablo Immortal

Pół miliona. Tyle zapłacisz za pełny upgrade w Diablo Immortal

Diablo Immortal
Diablo Immortal
Źródło zdjęć: © Blizzard
06.06.2022 10:20

Premiera Diablo Immortal za nami. Tytuł uchodzi za darmową produkcję, jednak w toku rozgrywki gracze napotkają liczne mikrotransakcje. Wyliczono, ile kosztuje kompletny upgrade postaci.

Nie można powiedzieć, że Diablo Immortal nie cieszy się zainteresowaniem ze strony graczy. Główne obawy społeczności dotyczyły systemu mikropłatności, który został zaimplementowany w grze. Pytanie brzmi, jak bardzo agresywny jest to system i czy nie zaburza rozgrywki. Na postawione pytanie próbuje odpowiedzieć dziennikarz Bellular News.

Według wyliczeń twórców załączonego materiału, "wymaksowanie", czyli kompletne rozwinięcie jednej postaci, kosztuje aktualnie 110 000 dolarów (niespełna 500 000 złotych). Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że Legendary Gems nie są gwarantowanym lotem dla graczy dokonujących płatności. W konsekwencji oznacza to, że pewne płatności należy powtórzyć.

Gracze, którzy oddali się Diablo Immortal z intencją rezygnacji z mikropłatności, muszą uzbroić się w cierpliwość, co brzmi dość absurdalnie. Osoba grająca za darmo będzie musiała poświęcić 10 lat, by w pełni rozwinąć swoją postać. Mikropłatności w grach to temat, który zawsze wywołuje ogromne emocje. Pozostaje obserwować rozwój wydarzeń. Nie jest wykluczone, że Blizzard złagodzi nieco ten agresywny system.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)