BlizzCon odwołany. Blizzard wydał oświadczenie

BlizzCon odwołany. Blizzard wydał oświadczenie27.10.2021 08:54
BlizzCon 2019
BlizzCon 2019
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | Paweł Hekman

BlizzCon 2022 odwołany. Nie będzie też wersji sieciowej BlizzConline. Taką decyzję podjął Blizzard, podając przy tym szereg argumentów przemawiających za odwołaniem imprezy.

W lutym przyszłego roku miał odbyć się BlizzCon 2022 lub raczej jego wersja internetowa, czyli BlizzConline. Wydarzenie zostało jednak odwołane. Blizzard poinformował o podjęciu tej decyzji 26 października. Jak czytamy w oświadczeniu — decyzja ta była trudna do podjęcia, ale w mniemaniu firmy, jest ona słuszna.

"Każdy BlizzCon wymaga od nas wszystkich zaangażowania, wysiłku całej firmy napędzanego pragnieniem dzielenia się tym, co tworzymy, ze społecznością, na której bardzo nam zależy. W tym momencie czujemy, że energia, którą zużylibyśmy na organizację wydarzenia, będzie lepiej wykorzystana na wspieranie naszych zespołów i rozwój gier i doświadczeń" - czytamy w oświadczeniu.

Ponadto Blizzard ogłosił, że chce wykorzystać czas na przemyślenie tego, jak BlizzCon będzie wyglądał w przyszłości. Jak zauważono — od pierwszej edycji wydarzenia minęło 16 lat, a przez ten czas zmieniło się wiele rzeczy. W tym, przede wszystkim, sposoby komunikacji ze społecznością.

Blizzard podkreśla, że niezależnie od tego, jak wydarzenie będzie wyglądać w przyszłości, celem firmy jest sprawienie, że będzie tak bezpieczne, przyjazne i integracyjne, jak to tylko możliwe. Niezależnie od formy, którą wydarzenie przybierze — w domyśle, czy będzie to BlizzCon, czy BlizzConline.

W komunikacie w żaden sposób nie nawiązywano do wewnętrznych problemów Activision Blizzard, w wyniku których z firmy odeszło wielu pracowników. Można się jednak domyślać, że tak duża rewolucja mogła odbić się znacząco na funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Być może roczna przerwa od BlizzConu pozwoli firmie na wygrzebanie się z niełatwej sytuacji.

Dla uspokojenia graczy Blizzard poinformował o swoich planach na temat gier. Nawet mimo tego, że BlizzCon się nie odbędzie, nadal możemy spodziewać się informacji na temat nadchodzących produkcji studia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)