Z Blizzarda odchodzi kolejna osoba. Co z Overwatch 2?

Z Blizzarda odchodzi kolejna osoba. Co z Overwatch 2?

Chacko Sonny odchodzi z Blizzarda
Chacko Sonny odchodzi z Blizzarda
22.09.2021 09:46

Chacko Sonny był producentem wykonawczym gry Overwatch. Ostatnio pracował nad kontynuacją hitu Blizzarda.

Chacko Sonny dołączył do Blizzarda w 2016 r. Wcześniej pracował dla Sony Santa Monica, mając w swoim portfolio m.in. grę God of War. Przez pierwsze dwa lata w szeregach "zamieciowych" był kierownikiem produkcji, potem awansował na producenta wykonawczego. Od początku związał się z marką Overwatch, najpierw nadzorując rozwój "jedynki", a potem proces powstawania kontynuacji.

Blizzard nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie rezygnacji Sonny'ego, ale studio podało, że deweloper chce "zrobić sobie przerwę". W krótkim oświadczeniu dla serwisu Polygon dodano również, że "gra jest w końcowej fazie produkcji". Ma to zapewne uspokoić tych, którzy drżą o przyszłość Overwatch 2.

Tym bardziej że Sonny jest kolejną osobą związaną ze strzelanką Blizzarda. Kilka miesięcy temu odszedł Jeff Kaplan, jeden z głównych twórców oraz twarz produkcji, a przy okazji człowiek związany z gigantem od 19 lat.

To również kolejna osoba, która opuszcza Blizzarda w ciągu kilku dni. Niedawno szeregi firmy opuściła Claire Hart, główna specjalistka ds. prawnych. O swoim odejściu poinformowała w lakonicznym wpisie na LinkedInie. Nie odniosła się do wewnętrznych spraw Activision Blizzard, ale zapowiedziała przerwę od pracy w branży.

Na ile odejście Sonny'ego jest związane z niekończącymi się kontrowersjami wokół studia – nie wiadomo.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)