Age of Empires 2: Age of Kings

Robert Kowalski

19.11.2004 23:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Age of Empires 2: Age of Kings

Kampania Dżyngis Chana (The Genghis Khan Campaign)...Po setkach lat lokalnych waśni plemiona nomadów z azjatyckich stepów zostały zjednoczone przez Dżyngis Chana. W kilka lat wielka i zdyscyplinowana armia wyszła z Mongolii i rozpoczęła podbój świata. W jaki sposób armia ta była w stanie pokonać militarną siłę Persji, Europy Wschodniej czy technologicznie zaawansowanych Chin?...

MISJA PIERWSZA: Próba Ogniowa (CrucibleWasze zadania:- Oczekiwać na instrukcje od Dżingis Chana.

Wskazówki:- Możecie zmienić ustawienia Diplomacy (dyplomacja) w każdym momencie, ale na pewno spotka się to z reakcją strony przeciwnej.- Tylko Mnisi mogą przenosić Relikwię.- Plemię Kereyids jest znane jako najbardziej religijne i ma kilku Mnichów niedaleko swojego obozu.- Używajcie przycisku Objectives dla sprawdzenia, czy nie pojawiły się nowe zadania lub czy te już istniejące nie zostały zmienione.

Strategia: Dżyngis Chan wysyła was, abyście zyskali zaufanie jak największej ilości plemion i starli z powierzchni ziemi tych, którzy są nielojalni. Sprawdzając ustawienia Diplomacy stwierdzicie, że sojusznikami są wszystkie plemiona oprócz Kara - Khitai, które udaje neutralność do momentu, kiedy jesteście poza ich zasięgiem. Dla rozpoczęcia rundy negocjacji, wyślijcie swoje oddziały na północny zachód, wzdłuż rzeki, do obozu Ungirrad, którego mieszkańcy powiedzą wam, że ceną ich lojalności jest Relikwia. Zwróćcie się na zachód i jedźcie do plemienia Tayichi'ud, gdzie dowiecie się, że są oni w stanie wojny z plemieniem Naiman i przyłączą się tylko, jeśli ci ostatni zostaną zniszczeni. Następnie pojedźcie na wschód i dalej na północ do plemienia Kereyid. Ponieważ brak im żywności, to ich ceną za przyłączenie się do Dżingis Chana jest dwadzieścia owiec. Na mapie znajduje się dużo owiec w małych grupach, ale Kara - Khitai mają pełno owiec niedaleko na północnym wschodzie i musicie zdecydować się ukraść im stado. Po unieszkodliwieniu trzech strażników zabieracie 9 owiec i wysyłacie je do obozu plemienia Kereyid. Pozostałe 11 zabieracie z małych grup na południowym wschodzie i południowym zachodzie. Kiedy Kereyid przyjmą od was owce, dostaniecie w zamian trochę żołnierzy i dwóch Mnichów, których możecie wykorzystać do wyleczenia wszystkich posiadanych jednostek. Dajcie Mnichom trochę Jazdy jako ochronę i przenieście ich do bezpiecznego miejsca. Poślijcie większość posiadanych sił na wschód, za rzekę, a następnie na północ do obozu plemienia Naiman. Po drodze, gdy zobaczycie dwóch Kara - Khitai, zniszczcie ich i poczekajcie na Mangonel, który wkrótce przyjedzie. Oczyszczenie tego szlaku jest ważne, jeśli nie chcecie stracić Mnichów. Uważajcie także na trzy Wieże Obserwacyjne Kara - Khitai niedaleko środka mapy. W obozie Naiman dowiecie się, że warunkiem przyłączenia się tego plemienia jest zniszczenie ich wrogów - Tayichi'ud. Chociaż Naiman są nieco silniejsi od Tayichi'ud, to dla oszczędności czasu decydujcie się na zniszczenie Naiman. Przyprowadźcie swoich Mnichów i każcie im wyleczyć armię. Idźcie wszystkimi siłami na południowy wschód. Przejdźcie obok kanionu z owcami i wejdźcie w, znajdującą się za nim, lukę pomiędzy drzewami. Znajdziecie tam Relikwię pilnowaną przez trzy Wilki. Zabijcie je i każcie Mnichowi zabrać Relikwię. Następnie idźcie na południowy wschód, do plemienia Uighur. Ich ceną za przystąpienie do Dżingis Chana jest zabicie wilka o nazwie Omlu, żyjącego na wschodzie. Jako weterani walk z wilkami, bez wahania podejmiecie się tego zadania. Po pomyślnym jego wykonaniu, oprócz osiągnięcia celu misji otrzymacie w prezencie od Uighur pięć Wielbłądów i Strzały Ogniowe. Wyślijcie Wielbłądy i połowę waszych sił razem z Mnichami i Relikwią do obozu Ungirrad, a drugą połowę sił do osady Tayichi'ud, zapewniając lojalność każdygo z nich, co kończy misję.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także