Pierwsze Age of Empires doczeka się remastera

Pierwsze Age of Empires doczeka się remastera

Pierwsze Age of Empires doczeka się remastera
Bartosz Stodolny
12.06.2017 22:06

Age of Empires: Definitive Edition się nazywa.

Wiecie, że 15 października serii Age of Empires stuknie 20 lat? A ja pamiętam budowanie murów, palenie zamków włócznikami i nieśmiertelne „Wolololo”, jakby to było wczoraj. I genialny, niesamowicie rozbudowany nawet jak na dzisiejsze standardy, edytor misji. Tam można było całe kampanie tworzyć. Takie z triggerami, wydarzeniami specjalnymi, nawet dialogami.

A czy może być lepszy moment na wydanie remastera części, od której to wszystko się zaczęło, niż właśnie 20-lecie serii? Podczas PC Gaming Show Microsoft nie tylko zapowiedział odświeżoną jedynkę, ale pokazał też pierwszy gameplay z Age of Empires: Definitive Edition. W 4K, z ładniejszymi teksturami, nowymi stopniami zbliżenia mapy, w pełni zremasterowaną ścieżką dźwiękową i usprawnieniami rozgrywki. Chodzi o pozbycie się z odświeżonej wersji mechanik i systemów, które dziś się nie sprawdzają (patrzy intensywnie na Kozaków 3).

Age of Empires: Definitive Edition announcement trailer

Data premiery nie jest jeszcze znana, za to już możecie zapisywać się do multiplayerowych beta testów na stronie remastera. Jak wstanie, bo nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, jakie oblężenie przeżywają teraz serwery. Gra raczej na pewno będzie dystrybuowana przez Sklep Windowsa 10, bo do zabawy sieciowej wykorzysta Xbox Live. Ponadto na Gamescomie mamy poznać więcej informacji o przyszłości serii. Kto liczy na zapowiedź Age of Empires 4?

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)