Polska w Age of Empires II? Microsoft zapowiada dodatek Dawn of the Dukes

Polska w Age of Empires II? Microsoft zapowiada dodatek Dawn of the Dukes

Age of Empires II: Definitive Edition - Litwini
Age of Empires II: Definitive Edition - Litwini
Źródło zdjęć: © Forgotten Empires
Barnaba Siegel
10.04.2021 18:28

Nie ma co ukrywać, polska społeczność przy wielu historycznych grach dopytuje się o obecność naszego kraju w grze. Nie inaczej było z Age of Empires II. I w końcu jest na to szansa - nadchodzi dodatek "Dawn of the Dukes".

"Age of Empires II" to zdecydowanie najbardziej żywa część z całej serii. Niektórzy mogli zatrzymać się na epoce, gdy wyszła podstawka oraz dodatek "The Conquerors". Cóż, od tego czasu sporo się zmieniło.

W 2013 roku ukazało się "Age of Empires II HD" - prosta i niemal nic niewnosząca wersja z podbitą rozdzielczością. Nie byłaby warta uwagi, gdyby nie połączenie jej ze Steam Workshop, które umożliwiło łatwe instalowanie rozmaitych modów i dodatków. Jednym z nich był pieczołowicie przygotowany "The Forgotten" z pięcioma nowymi cywilizacjami.

Los chciał, że Microsoftowi spodobała się ta produkcja i jako "The Forgotten Empires" została wcielona do gry. Mogliśmy w niej zagrać jako Włosi, Węgrzy, Słowianie, Inkowie i Hindusi. A później twórcy moda, którzy zamienili się w studio o nazwie Forgotten Empires, stworzyli dwie kolejne paczki z cywilizacjami i kampaniami - "The African Kingdoms" oraz "Rise of the Rajas", każda z 4 nowymi państwami.

Ale wersja HD to stare dzieje. W końcu w 2019 roku światło dzienne ujrzało "Age of Empires II: Definitive Edition". A w środku od razu dodatek "The Last Khans" z Bułgarami, Kumanami (Połowcami), Litwinami i Tatarami. Z kolei w styczniu 2021 roku pojawiło się DLC "Lords of the West", skupione na Sycylii i Burgundii.

Dziś, w ramach wydarzenia Age of Empires: Fan Preview, Microsoft nie tylko pokazał w pełnej krasie "Age of Empires IV", ale zapowiedział także kolejny dodatek do "dwójki" - "Age of Empires II: Dawn of the Dukes", który przeniesie nas na wschód Europy.

Twórcy jeszcze trzymają buzie na kłódkę, jeśli chodzi o nazwy cywilizacji, ale skoro już wcześniej mieliśmy Słowian (księstwa ruskie) oraz Litwinów, nasza uwaga może się zdecydowanie kierować na Polskę i Czechy.

Jest jeszcze jedna poszlaka. Na jednym ze screenów, pokazanych w czasie prezentacji, widać wyraźnie rycerzy z czarnymi krzyżami na płaszczach. Czyżby Krzyżacy? Jeśli tak, to możemy liczyć nie tylko na Polskę, ale i epizod z bitwą pod Grunwaldem.

Age of Empires 2: Dawn of the Dukes
Age of Empires 2: Dawn of the Dukes© Forgotten Empires

Detale mamy poznać niedługo, a sam dodatek "Age of Empires II: Dawn of the Dukes" ukaże się latem 2021 roku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)