Poznaliśmy laureatów nagród Game Developers Choice Awards

Strona głównaPoznaliśmy laureatów nagród Game Developers Choice Awards
21.03.2019 11:23
Poznaliśmy laureatów nagród Game Developers Choice Awards
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Oddajmy obrazek otwierający wpis zwycięzcy...

bEJxqCYB

Game Developers Conference to nie tylko zapowiedzi nowych gier i usług, ale też nagrody dla najlepszych gier. Listę wyróżnionych poznaliśmy już jakiś czas temu, a dziś możemy już podsumować galę rozdania nagród. Najważniejszą statuetkę zgarnął God of War, czyli obyło się bez zaskoczeń. Niby gra rywalizowała ze Spider-Manem, Celeste, Return of the Obra Dinn czy Red Dead Redemption 2, ale to produkcja Sony zgarnęła jak do tej pory wszystkie najważniejsze nagrody branżowe. Oczywiście poza tą od Polygamii, która powędrowała ostatecznie do Arthura Morgana.

325383990863476700

Rockstar ma ostatecznie dość sporo do przemyślenia, bo grze udało się zwyciężyć wyłącznie w kategorii "najlepsza technologia". Widać jednak, że jury GDC chciało po prostu nagrodzić jak najwięcej tytułów, bo praktycznie nikt nie dostał więcej niż dwóch statuetek (mały wyjątek to nagroda publiczności, o czym za chwilę). Wyróżnione zostały oczywiście takie tytuły jak Return of the Obra Dinn, Celeste, Gris czy Florence.

325383990863607772

Za "pionierskie dokonania w branży" wyróżniona została z kolei Rieko Kodama z SEGI. Warto odnotować też nagrodę publiczności, która przypadła w tym roku Beat Saber, czyniąc z niej jednocześnie jedyną podwójnie nagrodzoną pozycję. VR wciąż jakoś nie chce opanować rynku gier i stać się niezbędnym narzędziem każdego gracza, ale wyróżnienie dla gry na ten sprzęt to z pewnością krok w dobrą stronę.

325383990863738844

Pełna lista laureatów:

bEJxqCYD

Krzysztof Kempski

Udostępnij:
bEJxqCZz