Nauczyli małpę grać w Minecraft. Internauci chcą streamów

Małpa gra w Minecrafta
Małpa gra w Minecrafta
Źródło zdjęć: © YouTube

11.08.2023 10:58, aktual.: 24.01.2024 20:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małpa gra w Minecrafta i najwyraźniej ta forma rozrywki przypadła jej do gustu. Radzi sobie całkiem nieźle z podstawowymi mechanikami, co udowadnia na ponad dwudziestominutowym materiale. Urocze wideo dosłownie podbija sieć.

Minecraft to nie gra - to styl życia oraz interaktywne narzędzie znajdujące zastosowanie w różnych dziedzinach. Przykładów nie musimy daleko szukać; co i raz robi się głośno o grze studia Mojang. Powód jest oczywisty - jest to niezwykle elastyczne narzędzie.

Minecraft bawi, ale Minecraft też uczy. Niepohamowana kreatywność graczy sprawia, że otrzymujemy rewelacyjne projekty, niekiedy tworzone przez jednego człowieka przez setki godzin. Nieszablonowe modyfikacje potrafią zmienić diametralnie charakter rozgrywki. Co więcej, wiemy już, że sztuczna inteligencja całkiem nieźle sobie radzi z rozgrywką i właśnie... jak wobec tego radzi sobie małpa?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Małpa gra w Minecraft i nieźle sobie radzi

ChrisDaCow - youtuber specjalizujący się w tematyce Minecrafta - umieścił na swoim kanale ponad dwudziestominutowy materiał zatytułowany "I Taught a Monkey How to Play Minecraft" ("Nauczyłem małpę grać w Minecrafta"). Część internautów może pomyśleć, że jest to zwykły clickbait. Nic bardziej mylnego! Ponad 3 mln wyświetleń mówi samo za siebie.

Widzimy, że nawet małpa radzi z podstawowymi mechanikami, wykonuje proste ruchy, nawet niszczy bloki. Całość została nagrana pod czujnym okiem profesjonalistów. Autor nagrania podkreślił na Reddicie, że zwierzę gra dobrowolnie, nie jest do niczego zmuszane i w każdej chwili mogło odejść. Co więcej, tej inicjatywie towarzyszy zbiórka, a darowizny zostaną w całości przekazane na cele charytatywne.

Małpa-streamer? To byłoby coś!

Internautów nie opuszcza dobry humor. CoolFloppaGuy028 zażartował w wątku na Reddicie, że fajnie by było, gdyby ChrisDaCow nauczył małpę tajemnej sztuki streamowania gier. Wydaje się, że jest to raczej nieosiągalne, ale kto wie? Istnieją na tym świecie tacy streamerzy, którzy potrafią jednym materiałem sparaliżować prawie całe miasto w USA. Co do zwierząt, to one ewidentnie lubią gry, zwłaszcza koty.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)