Budują prawdziwe miasto w Minecrafcie. 500 śmiałków robi to od 11 lat

Jak wygląda największe miasto w grze Minecraft? Odpowiedź stanowi projekt Greenfield, który jest rozwijany przez 11 lat. Twórcy postanowili pochwalić się najnowszymi osiągnięciami i trzeba przyznać, że całość wygląda imponująco.

Minecraft: projekt Greenfield
Minecraft: projekt Greenfield
Źródło zdjęć: © YouTube

19.10.2022 12:21

Minecraft i kreatywność graczy – te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Do sieci regularnie trafiają imponujące projekty, będące wynikiem ciężkiej pracy i nieskrępowanego artyzmu. Ostatnio przedstawialiśmy fragment wszechświata, który został wykonane w grze, jednak to nie wyczerpuje tematu wyjątkowych dzieł. Twórcy Greenfield chwalą się postępami prac.

Powyższe nagranie ujawnia, jak prezentuje się Greenfield po jedenastu latach pracy. Do tej pory przez ten projekt przewinęło się ponad 500 graczy. By uzmysłowić sobie, jak wymagające jest to zajęcie, wystarczy wspomnieć, że budowa samego lotniska zajęła 2,5 roku. Najnowsza aktualizacja do Greenfield, oprócz wspomnianego lotniska, wprowadza prawie 3000 nowych domów, 7 nowych dzielnic oraz nowe aktywności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To nadal nie jest finalna wersja projektu, lecz nie powinno to przeszkadzać w dobrej zabawie. Greenfield w obecnej postaci możemy pobrać z oficjalnej strony twórców. W tym miejscu warto przypomnieć o zakończonym już wydarzeniu Minecraft Live 2022. Co dostaniemy w aktualizacji 1.20? Odpowiedź znajdziemy kierując się pod wskazany adres.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.