Discord integruje się z Xbox. Streamowanie gier stanie się możliwe

Xbox series x
Xbox series x
Źródło zdjęć: © WP

07.08.2023 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Discord integruje się z Xbox, a to oznacza, że użytkownicy tych konsol otrzymają niedługo możliwość transmitowania rozgrywki online. Jednak wybrani gracze już teraz mogą przetestować nową funkcję.

Po integracji Discorda z PlayStation 5, nadszedł czas na konsole Microsoftu. Twórcy komunikatora poinformowali o nadchodzącym funkcjach. Jak wiemy, w ubiegłym roku wprowadzono możliwość czatowania głosowego ze znajomymi bezpośrednio na konsolach Xbox. Kolejnym etapem jest streamowanie gier.

Do tej pory ta funkcja była zarezerwowana dla urządzeń mobilnych oraz PC, jednak teraz zmierza na konsole Xbox (Xbox One, Xbox Series X|S). Kiedy to się stanie? Do zakończenia prac jeszcze daleko, ale wybrani gracze już mogą ją przetestować.

Stream to Discord zostanie najpierw udostępniony Xbox Insiders, a wkrótce będzie dostępny dla wszystkich. A co najlepsze? Jesteśmy daleko od zakończenia prac i jeszcze w tym roku będziemy mieli więcej wiadomości do przekazania naszym przyjaciołom z Xbox.

Najpierw Xbox Insiders, potem wszyscy użytkownicy

Obecnie funkcja streamowania gier z Xboxa na Discordzie jest dostępna w Xbox Insiders. Potem, zgodnie z deklaracją, trafi do wszystkich użytkowników, jednak konkretnej daty na próżno szukać. A mimo to udostępniono instrukcję, którą warto zachować na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak streamować gry z Xboxa na Discord?

W pierwszej kolejności należy połączyć konto Discord z kontem Xbox. Pewnie część graczy ma już ten krok za sobą. Teraz podczas rozgrywki naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze, otwórz kartę grupy i czaty, wybierz Discord, a następnie przewiń do jednego z dostępnych serwerów i dołącz do kanału głosowego. Następnie wybieramy opcję "streamuj swoją grę".

Discord Nitro i streamowanie gier z Xbox

Subskrybenci Discord Nitro będą mogli transmitować rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i zwiększonej liczbie klatek na sekundkę. W tym miejscu trop się urywa, a więcej informacji otrzymamy zapewne przy okazji którejś z aktualizacji konsol Xbox.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)