Naprawdę nowe gry na E3 - ile ich w sumie było?

Naprawdę nowe gry na E3 - ile ich w sumie było?

Naprawdę nowe gry na E3 - ile ich w sumie było?
Paweł Olszewski
15.06.2017 12:07, aktualizacja: 15.06.2017 12:21

Tegoroczne targi E3 to spory recykling gier sprzed roku czy gameplaye zapowiadanych jeszcze przed imprezą tytułów. A ile było prawdziwych nowości i zaskoczeń?

Mam na myśli naprawdę nowe tytuły. Te, o których serio nie mieliśmy pojęcia, że w ogóle istnieją (vide Metro: Exodus) lub te, o których słyszeliśmy jakieś tam plotki (Anthem od BioWare znane wcześniej jako Dylan, Wolfenstein II), ale nie było przed E3 ich oficjalnej zapowiedzi. Dlatego też na poniższej liście nie znajdziecie Assassin's Creed: Origins, Far Cry 5 czy The Crew 2, którymi to Ubisoft pochwalił się na kilka dni przed E3. Starałem się wyłuskać naprawdę nowe rzeczy.

No to lecimy, alfabetycznie, żeby nikogo nie faworyzować. Jeżeli o danej grze pisaliśmy w trakcie E3 na Polygamii, to przeczytacie o niej po kliknięciu w podlinkowany tytuł. Brak linka oznacza, że odpuściliśmy sobie wspominanie o danym tytule na naszych łamach. Albo o nim zapomnieliśmy – ostatnie dni to była prawdziwa jazda bez trzymanki, jeżeli chodzi o liczbę opublikowanych notek i przepracowanych godzin. To tak na wszelki wypadek.

Podczas konferencji Microsoftu puszczono też zlepek trailerów gier z programu ID@XBOX. Z nowych rzeczy, o których nie wspominałem wyżej, znalazł się wśród nich Unruly Heroes i Artful Escape. Reszta tytułów była już wcześniej zapowiedziana. Sporo z nich to też konsolowe porty tytułów dostępnych już na Steamie.

Jak zauważyliście, na liście nie ma też portów (ale są remake’i). Wyszło nam niemal 50 naprawdę nowych gier. Dużo? Według mnie nawet tak. Należy też pamiętać, że E3 nie jest już jedyną imprezą, na której zapowiada się nowe gry w ciągu roku. Naprawdę duże tytuły dostają własne pokazy i minikonferencje (vide Call of Duty), w sierpniu jest gamescom, w zimie mamy PlayStation Experience czy galę VGA/VGX. Jest też niezawodny Game Informer ze swoimi okładkami. Te 50 gier to wciąż niezły wynik. Zupełnie odrębnym pytaniem jest to, w które z nich zagramy jeszcze w 2017 roku...

A gdybyście przypadkiem przegapili na E3 konferencje Sony i Microsoftu, to przygotowaliśmy ich streszczenia w formie wideo.

E3 2017 - konferencja Microsoftu w pigułce

E3 2017 - konferencja Sony w pigułce

Paweł Olszewski

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)