Zmien skórke
Logo Polygamii

South Park: Phone Destroyer zniszczy nasze smartfony

South Park: Phone Destroyer
Na małych ekranach dzieciaki zabawią się w kowbojów i Indian. I w cock magic.

Phone Destroyeeeer! Słysząc ten dżingiel na koniec zwiastuna – natychmiastowo kojarzący się z Chinpookoomoon! – pomyślałem, że oto niespodziewanie na konferencji Ubisoftu ukazała się gra, która wygrała dla mnie cały pokaz. Potem przyszła jeszcze pora na Beyond Good & Evil 2, więc mobilny Cartman i spółka ostatecznie ma oczywiście drugie miejsce, ale tak czy inaczej…

Będzie South Park na mobilkach! I może słysząc taki komunikat na sucho, nie jarałbym się, ale ten zwiastun naprawdę wygląda solidnie. Przede wszystkim jest w odpowiednim klimacie. Jest zabawny. Ma nawiązania do serialu. Ma cock magic. Wierzę, że Ubisoft może mieć dzięki temu swojego Fallout Shelter, tylko z dziećmi bawiącymi się w Indian/czarodziejów/cyborgów, zamiast bunkrów i apokalipsy. I z kartami zamiast budowania bazy.

Bo South Park: Phone Destroyer (Phone Destroyeeeer!) ma być “grą bitewną w czasie rzeczywistym” skrzyżowaną z karcianką. Powalczymy w niej nie tylko z AI, ale też – a może przede wszystkim – z innymi graczami. Tytuł trafi jeszcze w tym roku na urządzenia z iOS-em i Androidem. Będzie free-to-play. Miejmy nadzieję, że nie freemium, bo inaczej South Park udowodniłby, że stery przejął kanadyjki diabeł…

Tak, warto pamiętać, że Stone i Parker – twórcy serialu – swego czasu zrobili cały odcinek (“Freemium Isn’t Free”) krytykujący podstępne modele biznesowe większości gier mobilnych. Przy okazji ciekawe czy tak jak w przypadku Kijka Prawdy i Fractured But Whole, ojcowie serii są znacząco zaangażowani w prace nad Phone Destroyer. Oby.

Szkoda też, że nie dostaliśmy natychmiastowej premiery, tylko musimy czekać bliżej niesprecyzowany czas. Może mobilka wyjdzie w okolicach Fractured But Whole? Z pewnością miałoby to sens. Jeśli stężenie South Parka w South Parku pozostanie tak silne jak na zwiastunie, to szczerze nie mogę się doczekać, co też z tego wyjdzie. Phone Destroyeeeeer!

Patryk Fijałkowski

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry