Zmien skórke
Logo Polygamii

Szach-mat, Switch doczeka się prawdziwych Pokémonów

Po prostu nie w tym roku.

Nie wątpiłem w to ani przez chwilę. Niedawna zapowiedź Pokken Tournament DX na Switcha oraz usprawnionych wersji Sun i Moon na 3DS-a nie mogła być jedynym, co Pokemon Company chowało w zanadrzu. Podczas filmowej “konferencji” Nintendo na teogorocznym E3 pojawił się Tsunekazu Ishihara, który uroczyście ogłosił, że Game Freak pracuje nad “prawdziwymi” Pokemonami dla nowej platformy firmy z Kioto. Rzecz jasna – nie zagramy w nie w tym roku, a i pewnie na większą prezentację przyjdzie nam poczekać przynajmniej do Tokyo Game Show.

Cóż, liczy się sama zapowiedź. Bo to bardzo ważna kwestia, jeśli mówimy o Switchu, zwłaszcza w świetle utraty wyłączności na nowe Monster Huntery (World, nowa odsłona, ukaże się na wszystkich aktualnych platformach poza Nintendo). Kolejne Poksy, niezależnie od tego, czy zobaczymy znane z plotek Pokemon Stars, czy pełnoprawny początek nowej generacji, są niesamowicie istotne. Będzie to pierwsza stacjonarna (no, prawie stacjonarna) odsłona serii w historii. Od zarania dziejów kojarzymy tę złotą krowę z konsolkami przenośnymi.

Dlatego jeżeli zapalaliście pochodnie słysząc o Pokkenie, teraz możecie je zgasić. I uzbroić się w dużo cierpliwości. Antyswitchowym filozofom z Twittera, którzy niedawno pisali, iż “to oczywiste, że Pokémony nigdy nie ukażą się na domowej konsoli”, dedykuję zaś tytułowe “szach-mat”. Ale cieszmy się razem.

Adam Piechota

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tfor
Użytkownik

“Będzie to pierwsza stacjonarna (no, prawie stacjonarna) odsłona serii w historii.”

Pokémon XD: Gale of Darkness na GameCube, anyone?

Sevven
Użytkownik

No to trzeba kupić Switcha.

Trikson
Użytkownik

Świetne zagranie PRowe, zarówno gracze jak i inwestorzy, a nawet twórcy 3rd party potrzebują tego typu zapewnień ze strony wielkiego N, biorąc pod uwagę co działo się z Wii U.

Zapowiada się świetny rok dla Switcha (co nie zmienia faktu, że i tak zazdroszczę posiadaczom PS4 ich ekskluzywnego pajęczaka!)

Popularne wpisy

Popularne Gry