Zmien skórke
Logo Polygamii

XCOM 2 dostanie gigantyczny dodatek o nazwie War of the Chosen

XCOM 2: War of the Chosen
Nazwać War of the Chosen zwykłym DLC to jak powiedzieć, że Ferrari trochę szybciej rusza spod świateł.

Nie oszukujmy się – PC Gaming Show to najnudniejsza, najbardziej miałka, nijaka i zupełnie nieinteresująca część E3. Tak było rok temu, tak jest teraz. I piszę to jako człowiek, dla którego pecet zawsze będzie tą główną platformą do grania. Na szczęście nawet w tym oceanie miernoty da się wyłowić perełki warte czegoś więcej, niż zbiorczego wpisu ze zwiastunami.

A taką perełką jest zdecydowanie XCOM 2: War of the Chosen. 2K Games postanowiło wydać dodatek z prawdziwego zdarzenia, a nie 20-minutowe DLC. Pogrubienie jest tutaj jak najbardziej uzasadnione, bo War of the Chosen ma być dwukrotnie większy, niż Enemy Within – dodatek do pierwszego XCOM-a.

Naszym wrogiem nadal pozostanie Advent, ale tym razem obcy stracili cierpliwość i postanowili nasłać na XCOM swoich najlepszych żołnierzy – Wybrańców. Jest ich trzech, różnią się sposobem działania, strategią i wyposażeniem. Jak nietrudno się domyślić, naszym zadaniem będzie pokonanie każdego z nich, choć łatwe to nie będzie, bo w miarę postępów w grze, stają się oni coraz bardziej potężni.

Oczywiście gracze nie pozostaną bez środków do walki. Dostaniemy nowe klasy żołnierzy, nowe bronie i… nowe organizacje. Otóż okazuje się, że nie tylko XCOM walczy z kosmicznym najeźdźcą. Podobnych organizacji są trzy, w tym jedna składająca się z dezerterów Adventu. I choć każda grupa dąży do pokonania obcych, robi to różnymi metodami. Jedni preferują otwartą walkę, inni sabotaż. Nie będziemy jednak mogli wybrać kontrolowanej przez nas frakcji – nadal dowodzimy XCOM-em i będziemy musieli zdobyć zaufanie pozostałych, by dołączyli do naszej sprawy. A jakby tego było mało, pojawią się też miasta porzucone podczas pierwszej inwazji obcych. Pełne zmutowanych ludzi, dla których wrogiem jest każdy, kto pojawi się w zasięgu wzroku. Brzmi to dobrze, a jak będzie naprawdę przekonamy się już 29 sierpnia tego roku.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry