Zmien skórke
Logo Polygamii

O patrzcie, Bioware zrobiło Destiny (czyli pierwszy fragment rozgrywki z gry Anthem)

Czy kogoś to dziwi?

No dobra, odpowiadając na pytanie ze wstępu – mnie trochę dziwi. Bo nawet po kontrowersjach wokół Andromedy (żeby nie napisać „nawet po porażce Andromedy”) wydawało mi się, że Bioware to ciągle studio z ambicjami. Że owszem, czasami może im nie wyjść, ale jednak wciąż mierzą wysoko.

Na takie myślenie naprowadzały mnie np. niedawne doniesienia o tym, że początkowo Andromeda miała być bardziej proceduralna (coś w rodzaju No Man’s Sky), ale nie wyszło. Czyli dostaliśmy grę przeciętną, ale nie dlatego, że zabrakło wizji, tylko dlatego, że tych wizji nie udało się zrealizować. Tak mi się przynajmniej wydawało.

A teraz proszę, podziwiajcie, Bioware zredukowane do roli wyrobnika na zlecenie wielkiej korporacji. Activision ma swoje Destiny (w postaci Destiny i – niedługo – Destiny 2), Ubisoft ma swoje Destiny (w postaci The Division), to i Electronic Arts będzie miało swoje Destiny w postaci Anthem. O wizji czy innowacyjności nie ma tu nawet co mówić.

Już sam pomysł na trailer skopiowany jest z dawnego pokazu The Division, z tym samym udawanym przekomarzaniem się między graczami. Zresztą robiło to i Destiny. Witamy w klubie!

Ba, nawet tytuł tej gry jest tak nijaki, że trzeci raz chcę coś o niej powiedzieć i trzeci raz muszę go sprawdzić. No ale, jak mi napisał Adam Piechota, „takie gry dziś działają na ludzi”. No i przyznać trzeba, że wygląda to ładnie. Więc może się nie znam i marudzę?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SkazaME
Użytkownik

Mnie ten zwiastun pachnie downgradem na kilometr. Wygląda naprawdę fantastycznie, ale jak niby coś takiego ma działać na Xbox One czy PS4?

I ta gra to zlepek wszystkiego co w ostatnim czasie było popularne. Aż można się bawić kto wymieni więcej: Iron Man, Titanfall, Attack on Titan, Evolve, Destiny, nawet mechanika strzelania i ruch postaci przypomina ME3/Andromedę.

Estevez
Użytkownik

“ale jak niby coś takiego ma działać na Xbox One czy PS4?” – tylko PC albo Scorpio… a wyglada jak mieszanka wszystkich gier, ktore wymieniles, tylko jakos 10 x lepiej…

s.p.
Użytkownik

Destiny i Division też na pierwszych gameplayach wyglądało 10 x lepiej niż to co wyszło. Obawiam się powtórki

pear
Użytkownik

Meh, wygląda jak typowa, wysokobudżetowa gierka akcji do trzaskania masowo nowej części rok w rok.

Estevez
Użytkownik

“Więc może się nie znam i marudzę?” – tak jest, brawa za spostrzegawczosc 🙂

Aludan
Użytkownik

Może czerpie z Destiny i Division, ale co z tego? Świat inny niż w tych dwóch znanych gierach – mi tam się podoba, trailer fajny, nawet jeśli będzie downgrade to raczej na PS4 i zwłaszcza xone, ale na Scorpio (Xone X) i nawet PS4 Pro powinna wyglądać bardzo ładnie jesli tylko nie pójdą na siłę w 4k i dadzą enchanted mode na FHD 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry