Zmien skórke
Logo Polygamii

Pierwsze Age of Empires doczeka się remastera

Age of Empires: Definitive Edition
Age of Empires: Definitive Edition się nazywa.

Wiecie, że 15 października serii Age of Empires stuknie 20 lat? A ja pamiętam budowanie murów, palenie zamków włócznikami i nieśmiertelne „Wolololo”, jakby to było wczoraj. I genialny, niesamowicie rozbudowany nawet jak na dzisiejsze standardy, edytor misji. Tam można było całe kampanie tworzyć. Takie z triggerami, wydarzeniami specjalnymi, nawet dialogami.

A czy może być lepszy moment na wydanie remastera części, od której to wszystko się zaczęło, niż właśnie 20-lecie serii? Podczas PC Gaming Show Microsoft nie tylko zapowiedział odświeżoną jedynkę, ale pokazał też pierwszy gameplay z Age of Empires: Definitive Edition. W 4K, z ładniejszymi teksturami, nowymi stopniami zbliżenia mapy, w pełni zremasterowaną ścieżką dźwiękową i usprawnieniami rozgrywki. Chodzi o pozbycie się z odświeżonej wersji mechanik i systemów, które dziś się nie sprawdzają (patrzy intensywnie na Kozaków 3).

Data premiery nie jest jeszcze znana, za to już możecie zapisywać się do multiplayerowych beta testów na stronie remastera. Jak wstanie, bo nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, jakie oblężenie przeżywają teraz serwery. Gra raczej na pewno będzie dystrybuowana przez Sklep Windowsa 10, bo do zabawy sieciowej wykorzysta Xbox Live. Ponadto na Gamescomie mamy poznać więcej informacji o przyszłości serii. Kto liczy na zapowiedź Age of Empires 4?

Bartosz Stodolny

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nikodemsky
Użytkownik

To jest doskonała wiadomość i w ogóle się tego nie spodziewałem(srsly). Żeby tylko zostawili Lan w multiplayerze i wszystko będzie grało.

vear
Użytkownik

Moja pierwsza reakcja po przeczytania nagłówka to “Nieee, nie róbcie tego”. Po obejrzeniu trailera wykrzyczałbym to samo, tylko głośniej. Przecież to jest sztuczne! Styl graficzny AoE jest nie do podrobienia i jego porzucenie zabija całą ideę. Ja pozostaję przy oryginale, jedynie uPatchowanym, coby działał w panormicznej rozdzielczości. Nie dalej jak przedwczoraj grałem… 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry