Hogwarts Legacy zbanowane na forum ResetEra. "Nie będzie dyskusji o grze"

Hogwarts Legacy zbanowane na forum ResetEra. "Nie będzie dyskusji o grze"

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © YouTube
24.01.2023 15:51, aktualizacja: 07.02.2023 10:39

Premiera Hogwarts Legacy zbliża się wielkimi krokami, a grze z uniwersum Harry'ego Pottera towarzyszą kontrowersje. Popularne forum ResetEra wprowadza bezwzględny zakaz poruszania jakichkolwiek tematów związanych z tym tytułem. To jest sprzeciw wobec zachowania J.K. Rowling.

Nie ma dnia, by Hogwarts Legacy nie przypomniało o swoim istnieniu. Epicki cinematic trailer, relaksacyjne wideo ASMR, ujawnienie obsady aktorskiej, oficjalne wymagania sprzętowe – pod tymi sztandarami Dziedzictwo Hogwartu kroczy ku swojej premierze. Jest jednak coś jeszcze.

Grze autorstwa Avalanche Software towarzyszą kontrowersje. Moderator subreddita r/GamingCircleJerk zaapelował kilka tygodni temu o to, by nie kupować tej gry. Wszystko sprowadza się do niesławnych wypowiedzi J.K. Rowling na temat transseksualizmu.

Do bojkotu dołącza dyrektor generalny forum ResetEra, wraz z zespołem podległych mu moderatorów. Specjalne oświadczenie nie pozostawia złudzeń: zakaz jakiejkolwiek dyskusjiHogwarts Legacy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ResetEra nie dla Hogwarts Legacy

Co stoi za tą radykalną decyzją? Autorzy oświadczenia podkreślają, iż wewnętrzna dyskusja za każdym razem sprowadzała się do wniosku, że "Rowling jest nie tylko bigotką, ale i aktywnie forsuje – wykorzystując pozycję bogatej i sławnej osoby – ustawodawstwo, które skrzywdzi osoby transseksualne".

Oficjalne stanowisko zespołu
Oficjalne stanowisko zespołu© ResetEra

Stąd takie, a nie inne kroki. Tym samym na forum nie można promować Hogwarts Legacy, zabroniona jest jakakolwiek dyskusja na temat gry, a krytyka tego zakazu (albo w ogóle poruszanie tego tematu) oznacza wirtualne represje w postaci banowania. To tak jakby użyć zaklęcia Silencio.

Dlatego też zespół modów zdecydował się rozszerzyć nasz wcześniejszy zakaz promocji gry Hogwarts na samą grę. Nie będzie OT i dyskusji na temat tej gry.

Przypominamy, że nie zezwalamy na popieranie lub metakomentowanie decyzji o zakazie treści, które są podejmowane przez mod team. Wszelkie wypowiedzi, które zobaczymy, te "za" i "przeciw", będą wiązały się z banami.

Oficjalny komunikat zespołu

Czy ten bojkot cokolwiek zmieni?

Taki bojkot zawsze wiąże się z ryzykiem, że uzyskany efekt może być diametralnie inny, niż pierwotnie zakładano. Hogwarts Legacy zdążyło na dobre rozgościć się na listach sprzedaży jako bestseller i raczej nic nie naruszy premiery tego tytułu, a ta jest już za rogiem.

Hogwarts Legacy zadebiutuje 10 lutego 2023 r. na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Natomiast 4 kwietnia 2023 r. Hogwarts Legacy stanie się dostępne dla użytkowników PS4 oraz Xbox One.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)