Jeszcze nie masz PS5? Wkrótce możesz mieć problem z PS4

Jeszcze nie masz PS5? Wkrótce możesz mieć problem z PS4

PS5 zaczyna przejmować miejsce PS4
PS5 zaczyna przejmować miejsce PS4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando
20.01.2023 15:16

Sony przedstawiło niedawno paczkę gier, które zostaną wydane na konsole PlayStation w tym roku. PS4 wygląda bardzo kiepsko w tym zestawieniu. Wygląda na to, że konsole ósmej generacji odchodzą już do lamusa, a przynajmniej w Sony.

Na youtube'owym kanale PlayStation pojawiła się zapowiedź tegorocznych gier. Wśród nich znajdziemy oczywiście samą śmietankę, w tym ekskluzywne tytuły Sony. Wygląda na to, że ekskluzywność zaczyna mieć także większe odzwierciedlenie w kontekście generacji konsol. W filmiku zaprezentowano bowiem łącznie 23 gry

Tylko 8 z nich trafi na konsolę PlayStation 4. A wśród nich znajdziemy tylko dwa większe tytuły. Poniżej znajdziecie pełną listę podzieloną na obie konsole Sony. Co kluczowe, w materiale opublikowanym w serwisie YouTube nie ma żadnych nowych zapowiedzi. Jest to tylko i wyłącznie zbiór wcześniej potwierdzonych gier na 2023 rok.

Premiery 2023 roku na PlayStation 4:

Premiery 2023 roku na PlayStation 5:

Tak więc niestety posiadacze PS4 stracą dość sporo. Szczególnie boli brak DLC do Horizon Forbidden West, które sprawdzaliśmy także na tej konsoli i działało całkiem nieźle. Nie dziwi zapewne brak Final Fantasy XVI, bowiem już poprzednia część gry, mimo iż wydana lata temu, stawiała PS4 spore wyzwanie.

Sony odchodzi od PS4? Coraz śmielsze kroki ku odstawieniu starszej generacji

Graczy z pewnością to zaboli, bo nikt nie lubi się starzeć. Konsola PlayStation sprzedała się łącznie w 117,2 milionach sztuk. Wedle ostatnich szacunków, została już przeciągnięta w rankingu najlepiej sprzedających się konsol do gier wideo przez Nintendo Switch. Miliony konsol powoli trafiać do prywatnych kolekcji, czy muzeów. Sony wyraźnie daje znak, że firmę interesuje sprzedaż gier na PlayStation 5.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)