Hogwarts Legacy bestsellerem na Steamie. Gra podbija kolejną platformę

Hogwarts Legacy bestsellerem na Steamie. Gra podbija kolejną platformę10.01.2023 10:47
Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © Steam

Na horyzoncie maluje się długo wyczekiwana premiera Hogwarts Legacy. Gra z uniwersum Harry'ego Pottera już wkrótce ujrzy światło dzienne, a gracze dają do zrozumienia, że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku 2023.

Jedynie jakaś forma czarnej magii może zagrozić premierze Hogwarts Legacy. Dzieło ze stajni Avalanche Software zostało finalnie "ozłocone", co w praktyce oznacza, że rynkowy debiut nie jest zagrożony. Graczom albo doskwiera głód nowych, wysokobudżetowych produkcji, albo wiążą ogromne nadzieje z nową grą w uniwersum Harry'ego Pottera. A może jedno i drugie?

Hogwarts Legacy jeszcze nie jest dostępne, a już stało się hitem. Wszystko za sprawą zamówień przedpremierowych. Pierwsze symptomy rynkowego sukcesu mogliśmy zaobserwować kilka dni temu; Hogwarts Legacy na PlayStation 5 sprzedaje się tak dobrze, jak magiczne produkty ze sklepu Weasleyów.

Czy warto kupić kamerę internetową Logitech Brio 500?

Hogwarts Legacy rządzi na Steamie

Czyżby szykował się hit na miarę Elden Ring? To odważne słowa i lepiej wstrzymać się z nimi do czasu premiery. O dużym zainteresowaniu świadczy fakt, że Hogwarts Legacy figuruje na szczycie listy życzeń platformy Steam. To dowód na to, że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 roku.

Hogwarts Legacy
Źródło zdjęć: © Steam
Hogwarts Legacy

Warto też odnotować czwarte miejsce Hogwarts Legacy w globalnym rankingu bestsellerów na platformie Steam. Lepiej radzą sobie jedynie produkcje udostępniane w modelu free-to-play.

Hogwarts Legacy na platformie Steam
Źródło zdjęć: © Steam
Hogwarts Legacy na platformie Steam

Wszystko o Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy zadebiutuje 10 lutego 2023 r. na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC. Użytkownicy starszej generacji konsol muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na swoją kolej do 4 kwietnia 2023 r. Znane są również pewne niuanse z rozgrywki (zaklęcia, system walki, kreator postaci, fabuła) oraz wymagania sprzętowe na PC.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)