Ostrzegają przed Hogwarts Legacy. "Kupowanie tej gry to transfobia"

Ostrzegają przed Hogwarts Legacy. "Kupowanie tej gry to transfobia"

Hogwarts Legacy. Nowa gra z uniwersum Harry'ego Pottera
Hogwarts Legacy. Nowa gra z uniwersum Harry'ego Pottera
Źródło zdjęć: © Steam
02.01.2023 10:05, aktualizacja: 07.02.2023 10:44

Decyzja o zakupie Hogwarts Legacy stała się "polityczną deklaracją" – tak twierdzi jeden z moderatorów subreddita o branży gier. Udzielenie wsparcia finansowego dla J.K. Rowling ma być aktem transfobii.

Premiera Hogwarts Legacy nieuchronnie się zbliża, chociaż trzeba przyznać, że podobne słowa padały już niejednokrotnie. Gra z uniwersum Harry'ego Pottera co i raz zalicza wydawniczy poślizg; to miała być jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2021 r., a aktualnie jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2023 r.

Im bliżej premiery, tym głośniej robi się o Hogwarts Legacy i to nie tylko za sprawą nowych materiałów promujących. W sieci pojawił się apel, który dzielił internautów. Część graczy uważa, że zakup tej gry to przejaw transfobii i jasna deklaracja polityczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Geneza afery

J.K. Rowling raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Autorka Harry'ego Pottera cieszy się ogromną popularnością na świecie, aczkolwiek nie wszyscy darzą ją sympatią. Część fanów odwróciła się od pisarki za jej wypowiedź na temat transseksualizmu.

Wizja artystyczna J.K. Rowling jest fundamentem, na którym powstaje gra Hogwarts Legacy. I właśnie z tym mają problem niektórzy gracze – zakup Hogwarts Legacy to pośrednio finansowanie pisarki i jej poglądów.

Kupisz grę? "Prawdopodobnie jesteś transfobem"

Moderator, kryjący się za pseudonimem GrizzlyPeak72, zaapelował na łamach r/GamingCircleJerk o rozważenie zakupu Hogwarts Legacy. Autor komunikatu podkreśla, że J.K. Rowling jest TERF (Trans Exlusionary Radical Feminist), a więc "każdy kto zobowiązuje się do wsparcia jej finansowo jest również transfobem".

Ten wątek doczekał się niespełna 4 tys. komentarzy i w ferworze dyskusji nie zabrakło stanowczej interwencji moderatora.

Nie łudź się. Kupowanie tej gry/niekupowanie tej gry stało się polityczną deklaracją, czy ci się to podoba czy nie. Fakt, że tak wielu z Was uznaje to i poprzedza swoje obietnice zakupu gry bezsensownym "F- JK Rowling" mówi wiele. To jasne, że jesteście ludźmi, którzy wiedzą, co jest właściwe, ale aktywnie wybieracie coś przeciwnego, aby zaspokoić swoje indywidualne pragnienia. Jesteście okropnymi ludźmi i właśnie dlatego Was banujemy.

GrizzlyPeak72moderator r/GamingCircleJerk 

Czy to jest "bait"?

Warto podkreślić, że wspomniany subreddit ma charakter satyryczny, gdzie dość często padają "zarzutki" pod adresem transfobów czy antyfeministów. Po części jest to udany "trolling", aczkolwiek nie zabrakło poważnych komentarzy i deklaracji obu stron.

Premiera Hogwarts Legacy tuż za rogiem

Głośny apel moderatora raczej nie przyczyni się do ponownej aktualizacji daty premiery Hogwarts Legacy. Tytuł zadebiutuje 10 lutego 2023 r. na PC, PS 5, Xbox Series X/S. Debiut na starszych generacjach zaplanowano na 4 kwietnia.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)