Ceny tych konsol zwalają z nóg. Najdroższe są warte majątek

Najdroższe gadżety gamingowe
Najdroższe gadżety gamingowe
Źródło zdjęć: © YouTube

30.11.2022 15:41, aktual.: 01.12.2022 08:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Solidny sprzęt gamingowy potrafi swoje kosztować, ale czego nie robi się dla pasji. Istnieją jednak takie konsole, które najbezpieczniej byłoby trzymać w pilnie strzeżonym skarbcu.

Są na tym świecie ludzie, którzy potrafią wydać miliony złotych na niepozorny "kawałek papieru z obrazkiem". Mowa tu oczywiście o kartach Pokemon. Te najdroższe są warte prawdziwą fortunę. Chęć ich zdobycia jest często niezwykle silna, a oto dowód.

Nie inaczej jest w przypadku gadżetów gamingowych. Weźmy na przykład wysadzaną diamentami myszkę gamingową. Wygląda ślicznie i "pięknie" prezentuje się jej wartość – okrągłe 100 tys. dolarów. I nie jest to wcale najdroższa zabawka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Złote Nintendo Wii

Złota konsola Nintendo
Złota konsola Nintendo© eBay

Najdroższa na świecie konsola do gier, która miała być prezentem dla królowej Elżbiety II. Pomysłodawcą tego projektu jest THQ. Ta jedyna w swoim rodzaju wersja Nintendo Wii pokryta jest 24-karatowym złotem. Wartość? "Jedynie" 300 tys. funtów.

PlayStation 5 Golden Rock

PlayStation 5 Golden Rock
PlayStation 5 Golden Rock© YouTube

W zestawieniu znalazło się miejsce dla złotej konsoli PlayStation 5 od firmy Caviar. 18-karatowe złoto "robi cenę", a dodajmy do tego fakt, że powstało jedynie 9 egzemplarzy. Wartość PlayStation 5 Golden Rock to 499 000 dolarów.

Złoto, złoto i jeszcze więcej złota

PlayStation 5 w cenie samochodu
PlayStation 5 w cenie samochodu© TrulyExquisite

Podobnie do sprawy podszedł brytyjski sklep TrulyExquisite, wypuszczając ekskluzywne konsole PlayStation 5. Cena nie jest tak imponująca jak w przypadku Golden Rock, ale i kwoty rzędu 40 tys. złotych robią wrażenie.

Xbox Series X i świat mody

Xbox Series X
Xbox Series X© Gucci

Jak wszyscy, to wszyscy. Xbox też podąża tym trendem. Oczywiście, nie brakuje złotych wersji Xbox One, ale na uwagę zasługuje inny projekt. Mowa o współpracy Xboxa oraz Gucci, czego efektem jest limitowana edycja Xbox Series X. Chętnych nie brakowało. Cena rzędu 40 tys. nie okazała się zaporowa.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)