Wydał równowartość 25 mln złotych. Logan Paul ujawnia, jak zdobył kartę Pokemon

Karty Pokemon
Karty Pokemon
Źródło zdjęć: © Materiały WP

09.07.2022 15:31, aktual.: 09.07.2022 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Logan Paul ujawnia, w jaki sposób stał się posiadaczem najdroższej karty Pokemon w historii. Zdobycie PSA 10 Pikachu Illustrator kosztowało go równowartość 25 mln złotych, a szczegóły tej transakcji były ustalane w ubiegłym roku.

Najdroższa w historii karta Pokemon

Ten zakup przeszedł do historii. 2 kwietnia 2022 roku Logan Paul trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, za sprawą swojej inwestycji w niezwykle rzadką kartę Pokemon. Jego łupem padł PSA 10 Pikachu Illustrator, a kwota, którą zainwestował, przyprawia o zawrót głowy. Ponad 5 mln dolarów, czyli równowartość około 25 mln złotych. Dlaczego ta karta jest tak droga?

Wyjaśniamy, skąd taka wartość

Uważa się, że na całym świecie istnieje tylko 20 takich kart, a Logan Paul jest posiadaczem jedynego egzemplarza, który jest w idealnym stanie. W 1998 roku 39 kart zostało rozdanych zwycięzcom konkursu Pokemon. PSA (czołowa firma zajmująca się weryfikacją autentyczności kart) wystawia oceny poszczególnym egzemplarzom, a "dziesiątka" oznacza w praktyce, że karta jest praktycznie nieskazitelna i doskonała w każdym calu; idealnie ostre rogi, oryginalny połysk. Cały czas mowa o "kawałku papieru" z 1998 roku.

Kulisy zakupu

W nagraniu opublikowanym 7 lipca, Logan Paul wyjaśnia, w jaki sposób stał się posiadaczem tej karty. Pierwsze kroki podjęto w lutym 2021 roku, kiedy to udało się nawiązać kontakt z "pewną osobą", która miała "dać namiary" na renomowanego kolekcjonera, zainteresowanego sprzedażą PSA 10 Pokemon Illustrator.

Logan Paul początkowo zaoferował 4 mln dolarów, po czym... tajemniczy sprzedawca anulował swoją ofertę. 4 miesiące później wznowiono negocjacje. Sprzedawca miał podnieść poprzeczkę, dorzucając do oferty "skromne" 2 mln dolarów, pod warunkiem, że Logan dodatkowo zakupi Pikachu Illustrator PSA 9.

Tak się stało. Logan spotkał się w Londynie z kolekcjonerem, który sprzedał "dziewiątkę", a następnie, wraz z ekipą, udał się do Dubaju, gdzie spotkali się z człowiekiem reprezentującym tajemniczego kolekcjonera. Karta zaczyna "podróżować". Z Dubaju do USA i ostatecznie zawitała na Wrestlemanii w Teksasie, gdzie doszło do prawdziwej ceremonii.

Przyszłość rekordowej karty

Logan Paul na łamach swojego profilu w mediach społecznościowych ogłosił, że wystawi kartę na Liquid Marketplace, czyli stronie, której jest współzałożycielem. Zachowa on jednak 49 proc. udziałów w tej wyjątkowej karcie. Warto przypomnieć, że Logan ma na swoim koncie również nieudane inwestycje. Swego czasu wydał miliony dolarów na karty, a eksperci stwierdzili, że są to fałszywki. Niestety, wszędzie tam, gdzie są duże pieniądze, tam też pojawiają się złodzieje oraz oszuści.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)