Bloober Team stworzy grę o getcie żydowskim. Unia ją dofinansuje [AKTUALIZACJA]

Strona głównaBloober Team stworzy grę o getcie żydowskim. Unia ją dofinansuje [AKTUALIZACJA]
06.07.2021 12:03
Łódzkie getto żydowskie
Łódzkie getto żydowskie
Źródło zdjęć: © Wikipedia

Bloober Team pracuje nad trzema projektami, które mają być finansowane z unijnych grantów. Jedna z gier opowiadać będzie o życiu w łódzkim getcie żydowskim. Nie wiadomo kiedy ujrzą światło dzienne - czas przewidziany na realizację już minął.

bEJLovcR

[AKTUALIZACJA]

Doniesienia skomentował na Twitterze Piotr Babieno, szef Bloober Team.

H2O to była nazwa kodowa dla LOF 2, Dum Spiro to był projekt R&D, który nie wszedł koprodukcji. Jak w piosence autorstwa Andrzeja Mogielnickiego "a poza tym na koniec, wiele hałasu o nic".
bEJLovcT

Poniżej oryginalna treść artykułu.

Studio Bloober Team wydało na rynek sporo dobrze przyjętych tytułów. Mowa tu o takich markach jak Layers of Fear, Blair Witch, The Observer czy The Medium. Dofinansowanie objęło trzy projekty o tytułach roboczych: H2O, BlackDum Spiro.

H2O był roboczym tytułem kolejna odsłona Layers of Fear 2. Pozostałe gry będą nowymi markami. Black ma opowiadać historię w klimacie średniowiecznym, w którym pojawią się kosmici. Rozgrywka będzie polegać głównie na ukrywaniu się, ale pojawi się także możliwość walki wręcz.

Dum Spiro zaś, to produkcja, której akcja odbywać będzie się w łódzkim getcie w czasie drugiej wojny światowej. Tytuł pochodzi od łacińskiej sentencji dum spiro, spero, która oznacza póki oddycham, mam nadzieję. Już sam tytuł sugeruje klimat gry.

bEJLovcZ

W grze wcielimy się w postać żydowskiego chłopca, który będzie starał się przetrwać w tym strasznym miejscu, zajmując się przy tym swoją młodszą siostrą. Gra przedstawiona będzie z perspektywy pierwszej osoby. Będziemy mieli do podjęcia wiele decyzji, które wpłyną na losy chłopca i jego siostry.

Możliwe, że Bloober Team będzie pracować także nad jedną z części Silent Hill. Studio podpisało bowiem umowę o współpracy z Konami, a że mówimy o mistrzach horroru, to wiadomo, którym tytułem powinni się zająć.

Problem jest jeden. Wszystkie trzy nowe projekty, czyli H2O, Dum Spiro i Black, mają już swoje lata. Opowieść o getcie żydowskim miała zostać zakończona w 2019. Koniec prac nad kontynuacją Layers of Fear w projekcie był zaplanowany na 2019, a później datę zmieniono na marzec 2021. Prace nad Black mają zostać zakończone w lutym 2022 roku.

Udostępnij:
bEJLovdP