Blisko 5 mln złotych. Tyle każdego dnia zarabia Diablo Immortal

Blisko 5 mln złotych. Tyle każdego dnia zarabia Diablo Immortal

Diablo Immortal
Diablo Immortal
Źródło zdjęć: © Blizzard
05.07.2022 09:26

Blizzard może mieć powody do zadowolenia. Diablo Immortal, mimo że jest konsekwentnie krytykowane przez graczy, każdego dnia generuje kolosalny przychód. Najnowsze dane pokazują, że zainteresowanie tytułem nie słabnie.

Diablo Immortal odporne na krytykę

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy: mikrotransakcje w grach oraz to, że pomimo ich krytyki, zawsze znajdą się chętni na zakup. Diablo Immortal nie jest tutaj wyjątkiem. Już od pierwszych dni dzieło Blizzarda znalazło się w piekielnym ogniu krytyki, a wszystko za sprawą systemu mikropłatności. Część graczy wyraziło swoje niezadowolenie poprzez wystawianie negatywnych ocen na Metacritic. A jednak produkcja ma się całkiem dobrze.

Zainteresowanie nie słabnie

Twórcy mogą mówić o dużym sukcesie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni, gra zarobiła krocie. Teraz na jaw wychodzą nowe doniesienia. Mobilegamer.biz podsumował dane zebrane przez AppMagic. Wynika z nich, że Diablo Immortal nadal generuje zyski. Mowa tu o ponad 200 mln złotych w ciągu pierwszego miesiąca. Tytuł każdego dnia generuje średnio przychód w wysokości około 5 mln złotych.

Obawy o Diablo 4

Agresywny system płatności w Diablo Immortal powoduje, że niektórzy zaczynają dzielić się swoimi obawami, dotyczącymi Diablo 4. Twórcy musieli zareagować i uspokoić internautów. Zapewnili oni, że nadchodząca produkcja nie będzie tytułem pay-to-win.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii


Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)