Edukacja poprzez gry. Ubisoft nawiązuje współpracę z ONZ

Przedstawiciele Ubisoft ogłosili, że ich autorskie produkcje zostaną wykorzystane w celu podnoszenia świadomości na temat problemów środowiskowych i zmian klimatu. W ramach tej inicjatywy, pojawią się krótkie wydarzenia w Riders Republic oraz Skull and Bones.

Skull and Bones
Skull and Bones
Źródło zdjęć: © YouTube

04.07.2022 09:34

ONZ chce wykorzystać gry Ubisoftu

W 2019 roku, podczas szczytu klimatycznego w siedzibie ONZ, zainicjowano Playing For The Planet. Cele wyznaczone przez organizację są ambitne. Wykorzystując gry wideo, istnieje możliwość dotarcia ze swoim przekazem do ponad miliarda graczy na całym świecie. Wszystko po to, by podnosić świadomość na temat zmian klimatu oraz zagrożeń, które są następstwami tego zjawiska.

Specjalne wydarzenia w grach

Na łamach strony internetowej Playing For The Planet, przedstawiciele Ubisoft poinformowali o ambitnych planach, które dotyczą dwóch gier. Pierwsza z nich to Riders Republic. Boris Maniora (dyrektor rozgrywki w Ubisoft) informuje, że na graczy będzie czekać "krótkie oraz intensywne wydarzenie na żywo, gdzie kluczowa będzie współpraca". Mowa konkretnie o pożarach, które będą trawić wirtualny świat. Na planszy znajdą się tereny niezdatne do samodzielnego oddychania, a zespół będzie dążył do ugaszenia pożaru.

Będziemy promować strategie mające na celu zmniejszenie częstotliwości i wielkości dzikich pożarów, a także wpływać emocjonalnie na graczy w związku z konsekwencjami pożarów. Wydarzenie na żywo nie zostanie ogłoszone graczom proaktywnie. Zamiast tego, zostaną oni natychmiast zanurzeni w konsekwencjach pożarów na obrzeżach mapy podczas uruchamiania gry.

Boris Maniora

Ogień jest niszczycielski, ale z wodą też są problemy

W podobnym tonie wypowiada się Wong Yi (starszy programista rozgrywki w Ubisoft Singapure). Różnica polega na tym, że tym razem mowa o grze Skull and Bonesmorska przygoda dla niespełnionych piratów. Jednak i w tym przypadku twórcy chcą dążyć do podniesienia ludzkiej świadomości na temat środowiska. Na graczy będą czekać specjalne wydarzenia, a w przyszłości "Ubisoft planuje nawiązać współpracę z organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się ochroną środowiska morskiego".

Nasza pierwsza inicjatywa będzie dotyczyła eksploatacji zasobów, pokazując co dzieje się w świecie gry i w świecie rzeczywistym, gdy popyt na płetwy rekinów powoduje ich przełowienie. Gracze będą mieli do wyboru przyczynić się do ochrony dzikiej przyrody morskiej i zrozumieć niszczycielską naturę handlu płetwami rekinów.

Wong Yi

Nauka poprzez gry

Podobnych inicjatyw jest więcej, a to pokazuje rosnącą siłę branży gier. Swego czasu, za każde ukończenie Horizon Forbidden West, Sony deklarowało, że posadzi drzewo. Gry, oraz technologie gamingowe, coraz mocniej przyczyniają się do edukacji młodzieży. Przykładów nie trzeba daleko szukać, bowiem Polska w tej kwestii również ma się czym pochwalić.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

wiadomościubisoftekologia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.