Apple poważnie zawalczy o graczy softem 4.0

Apple poważnie zawalczy o graczy softem 4.0

Marcin Dąbrowski
09.04.2010 15:03, aktualizacja: 09.04.2010 15:44

Apple zaprezentowało wczoraj na swoim słynnym KeyNote, zapowiedź aktualizacji do iPhone’ów i iPodów Touch oznaczonej numerkiem 4.0. Będzie to jedna z ważniejszych aktualizacji do sprzętu Apple – wniesie ponad 100 nowych funkcji. Najbardziej oczekiwane to z pewnością multitasking (działanie kilku aplikacji jednocześnie), aplikacja iBooks (możliwość nabywania i czytania wirtualnych książek), tworzenie folderów, czy lepszy klient pocztowy. Jednak to co nas, graczy, najbardziej zainteresuje to z pewnością platforma Game Center.

Będzie ona odpowiednikiem Xbox Live, czy PlayStation Network. Pozwoli na zbieranie specjalnych odznaczeń w grach (podobnie jak systemy osiągnięć i trofeów), komunikowanie się z innymi, zapraszanie ich do wspólnej gry, porównywanie rozmaitych statystyk, czy rankingów. Funkcjonalność będzie więc podobna do tego co oferują „duże” konsole Sony i Microsoftu. Tym samym platformy Apple staną się pierwszymi urządzeniami z tak rozbudowanym dostępem do usług tego typu wśród konsol przenośnych. Wygląda na to, że Sony i Nintendo doczekali się naprawdę potężnego rywala.

Apple przygotowało z tej okazji informację o tym, że na ich „konsolę” dostępna jest już, robiąca wrażenie, ilość ponad 50 000 aplikacji (średnio ok. 10-20 razy więcej, niż u konkurencji). Oczywiście , z pewnością ponad 90% z nich, to tytuły kompletnie niegrywalne, stworzone w celu zarobienia kilku dolarów od nieświadomych użytkowników. iPhone doczekał się jednak również kilku perełek, pokroju GTA: Chinatown Wars, Street Fighter IV, Broken Sword, czy Giana Sisters.

Aktualizacja z numerkiem 4.0 z uwagi na swoją pamięciożerność, nie dostępna będzie na pierwszą generacją iPhone’ów oraz iPodów Touch. Na drugiej generacji tych urządzeń działać ma w ograniczonym zakresie (bez multitaskingu), a wszystkie swoje możliwości pokaże dopiero na iPhonie 3GS oraz najnowszym iPodzie Touch. Ukazać ma się tego lata.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)