Animal Crossing lepsze niż Super Mario. Przynajmniej w Europie

Pobić rekord należący do tytana "Super Mario" to nie lada wyczyn. Udało się to "Animal Crossing", która jest oficjalnie najszybciej sprzedającą się grą Nintendo w historii.

Animal Crossing
Animal Crossing
Źródło zdjęć: © Getty Images for EIF & XQ | Getty Images

Nie "Mario Kart", ani "Mario Odyssey" czy "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" tylko niepozorne, leniwe i piekielnie wciągające "Animal Crossing: New Horizons" rozeszło się po Europie najszybciej w historii Nintendo.

Życie na własnej wyspie przyciągnęło do siebie 7 milionów Europejek i Europejczyków, którzy zdecydowali się na zakup pudełka lub cyfrowego egzemplarza. Ostatnie dane z grudnia mówią o nieco ponad 31 mln egzemplarzy, które poszły w świat. Dla porównania, poprzednia odsłona serii – "Animal Crossing: New Leaf" sprzedała się w nakładzie 12 mln sztuk.

Warto przy tym dodać, że hit Nintendo był drugą najchętniej kupowaną grą w Europie. "Animal Crossing" pobiła jedynie "FIFA 21".

Z kolei w skali globalnej na wirtualną wyspę wybrało się 39 proc. osób, które posiadają konsolę Nintendo Switch. "Animal Crossing: New Horizons" jest też na najlepszej drodze do zdetronizowania dotychczasowego bestsellera Nintendo, czyli "Mario Kart 8 Deluxe". Wyścigi z Marianem kupiło do tej pory prawie 33,5 mln osób.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.