Xbox szaleje. Cloud Gaming dostępny dla kolejnych graczy

Xbox szaleje. Cloud Gaming dostępny dla kolejnych graczy

Xbox Cloud Gaming
Xbox Cloud Gaming
29.06.2021 10:30

Xbox Game Pass, a wraz z nim możliwość grania w chmurze, jest już dostępna wszędzie. Co to znaczy?

W zasadzie tyle, że od teraz jeżeli posiadacie wykupiony dostęp do abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, możecie grać naprawdę na wszystkim: konsolach, mocarnych pecetach, leciwych laptopach, a także na smartfonach nie tylko z systemem Android, ale również iOS. A więc na wszystkim z logiem Apple.

Usługa dotyczy 22 rynków, które obecnie obsługuje Xbox (w tym Polski), ale niewykluczone, że ich lista wkrótce się zwiększy. Według Microsoftu z Xbox Game Pass Ultimate można korzystać również w przeglądarkach (Edge, Chrome lub Safari).

Sama chmura, czyli Xbox Cloud Gaming będzie od teraz korzystać ze specjalnie przystosowanych konsol Xbox Series X. Pozwala to większej liczbie użytkowników na szybsze ładowanie gier, czy większą liczbę klatek na sekundę. W celu ograniczenia latencji i zapewnienia najwyższej jakości rozgrywki na najszerszym spektrum urządzeń streaming będzie odbywał się w rozdzielczości 1080p i do 60fps.

W praktyce oznacza to tyle, że Doom Eternal, Outriders czy Forza Horizon 4 powinny wam działać tak samo w przeglądarce, jak i na iPadzie. Warunkiem jest jednak stabilne i mocne łącze internetowe.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)