Watch Dogs Legion i AC Valhalla z natywnym 4K tylko na PC? Nic nie jest przesądzone

Strona głównaWatch Dogs Legion i AC Valhalla z natywnym 4K tylko na PC? Nic nie jest przesądzone
04.11.2020 12:30
Assassin's Creed: Valhalla
Assassin's Creed: Valhalla
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W sieci pojawiła się informacja, że "Assassin's Creed: Valhalla" i "Watch Dogs: Legion" mają działać w natywnej rozdzielczości 4K wyłącznie na PC. Co z wersjami konsolowymi? Plotki mogą zaniepokoić, ale na razie nic nie jest przesądzone.

bErwJHcR

Jak podaje forum Beyond3D, zarówno "Watch Dogs: Legion", jak i "Assassin's Creed: Valhalla" w zależności od momentu gry mają oferować rozdzielczość od 1440p aż do 4K. Użytkownicy forum podali tę informację po policzeniu pikseli z materiałów wideo z Xboksa Series X. 

Podają, że rozdzielczość 4K obie gry osiągają jedynie poprzez dynamiczne skalowanie (z 1440p do 4K). Co prawda, Ubisoft informował o tym, że w "AC: Valhalla" możemy spodziewać się dynamicznego skalowania do 4K, ale firma szybko się z tego wycofała. Później podała informację, że obydwie gry będą działać w natywnym 4K w 60 ("AC: Valhalla") lub 30 kl/s ("Watch Dogs: Legion"), w zależności od tytułu. 

Warto zwrócić uwagę, że metoda liczenia klatek na podstawie materiałów wideo, jaką przyjęli użytkownicy Beyond3D, nie jest dość dokładna, by jednoznacznie potwierdzić, że najnowsze tytuły Ubisoftu nie osiągną natywnego 4K na konsolach.

bErwJHcT

Jeżeli jednak informacja, by się potwierdziła, to prawdopodobnie "Watch Dogs: Legion" i "AC: Valhalla" działałby na tej samej zasadzie zarówno na PS5, jak i Xboksie Series X, ze względu na podobną architekturę konsol. 

Biorąc pod uwagę ogromne wymagania sprzętowe "Watch Dogs: Legion" na PC, ciężko wymagać, by na konsolach gra działała równie dobrze w natywnym 4K. Nie przekonamy się jednak o tym aż do czasu premier nowych generacji. Wtedy będziemy mogli ocenić samodzielnie, jak płynnie działają gry Ubisoftu na PS5 czy Xbox Series X

Zobacz też: Xbox Series X - wrażenia. Otwieramy pudełko z konsolą

bErwJHdP