Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Valheim bije kolejne rekordy. 2 miliony sprzedane w 2 tygodnie

Strona głównaValheim bije kolejne rekordy. 2 miliony sprzedane w 2 tygodnie
16.02.2021 09:38
Valheim
Valheim
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | materiały prasowe
bDSANazq

Trudno nadążyć za szaleństwem, jakie wywołuje "Valheim". W dobę loguje się tam więcej osób niż mieszka w Bydgoszczy, Lublinie czy Katowicach. A sprzedaż wystrzeliła pod sufit, zawstydzając gigantów branży.

bDSANayJ

Jeśli jeszcze, jakimś cudem, o "Valheim" nie słyszeliście, przypominamy. Grę stworzyło studio zatrudniające 5 osób (słownie: PIĘĆ) i jest to ich debiutancki projekt. Projekt, który z pewnością przerósł najśmielsze oczekiwania.

Rekord dobowych zalogowań w grze? Odhaczony. Dziś Steam Charts wskazuje grubo ponad 392 tysiące osób. To wynik większy niż "PUBG". A lepiej radzą sobie tylko monolity w postaci "DOTA 2" i "CS:GO".

Mało? To dorzućmy, że w dwa tygodnie od premiery survivalowego hitu, kupiło go już ponad 2 miliony osób. Z obowiązku dodamy – cały czas mowa o tytule dostępnym w ramach wczesnego dostępu. Co na to sami twórcy? Głos oddajemy szefowi Iron Gate.

bDSANayL

"Valheim nigdy nie był projektem tworzonym w pośpiechu. To produkt ponad trzyletniej uciążliwej pracy, podczas której dodawaliśmy wiele mechanik, a potem testowaliśmy je na pierwszych graczach. Jako projektant nie podążam za popularnymi konwencjami i staram się chodzić własnymi ścieżkami. Jak widać, opłaciło się to" – mówi Richard Svensson. Skromnie dodaje przy tym, że celem studia był zwrot zainwestowanych w grę pieniędzy i spokojna praca. Powtórzę za Svenssonem – opłaciło się.

A jeżeli wam "Valheim" kojarzy się z kolejnym, "wczesnodostępowym" survivalem, od którego na pewno się odbiję, polecam tekst Barnaby, który wraz z Bolkiem rzucił wszystko i został wikingiem.

bDSANazH